صفحه اول اخبار بلاک‌چین در خدمت روس‌ها برای مدیریت و ارائه خدمات دولتی

بلاک‌چین در خدمت روس‌ها برای مدیریت و ارائه خدمات دولتی

۰
0
بلاک‌چین در خدمت روس‌ها برای مدیریت و ارائه خدمات دولتی

مسئولان ایالت نیژنی نووگراد روسیه از یک اپلیکیشن مبتنی بر بلاک‌چین برای مدیریت و ارائه خدمات دولتی به شهروندان استفاده می‌کنند.
این طرح که فعلاً در مرحله آزمایشی قرار دارد به ساکنین این منطقه اجازه می‌دهد تا اظهارنامه‌های مالیاتی را بر روی بلاک‌چین ثبت کنند.

اطلاعات هویتی اهالی نیژنی نووگراد هم بر روی بلاک‌چین قابل‌تأیید خواهد بود و حتی مسیر عوارضی که به دولت پرداخت کرده‌اند نیز در قالب تراکنش‌ها قابل ره‌گیری است.

فرماندار این ایالت، «گلب نیکتین» ضمن استقبال از این راهکار مبتنی بر بلاک‌چین برای ارائه خدمات دولتی دراین‌باره می‌گوید: «به لطف فناوری‌های جدید، شهروندان می‌توانند حضور پررنگ‌تری در مدیریت شهرها داشته باشند. به‌علاوه فناوری بلاک‌چین به ما امکان می‌دهد تا روابط بین افراد و دولت را در شفاف‌ترین سطح ممکن حفظ کنیم.»

بر اساس خبرهای اعلام شده در بودجه فدرال 2020 روسیه یک ردیف بودجه به گسترش استفاده از فناوری بلاک‌چین در ارائه خدمات دولتی برای سایر ایالت‌ها نیز در نظر گرفته می‌شود.

بر اساس گزارش آی‌آر بلاک‌چین، دولت روسیه نسبت به استفاده از این فناوری در سایر بخش‌های صنعتی و خدماتی نیز علاقه نشان داده است.

این مطلب را از دست ندهید:  راه‌اندازی سیستم احراز هویت بلاک چینی برای شهرهای هوشمند چینی

شرکت گازپروم روسیه چندی پیش اعلام کرد در قالب یک طرح آزمایشی از امکان قراردادهای هوشمند برای ثبت سوابق و اطلاعات قراردادهای گازی استفاده می‌کند.

همچنین ارتش این کشور سال گذشته میلادی از تأسیس یک آزمایشگاه پژوهشی برای بررسی کاربردهای این فناوری در مقابله با حمله‌های سایبری خبر داد.

Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…