صفحه اول بیت‌کوین سیستم مالیاتی نیوزیلند، ایده‌آل برای پرداخت دستمزدها با بیت کوین

سیستم مالیاتی نیوزیلند، ایده‌آل برای پرداخت دستمزدها با بیت کوین

۰
0
سیستم مالیاتی نیوزیلند، ایده‌آل برای پرداخت دستمزدها با بیت کوین

سازمان امور مالیاتی نیوزیلند به تازگی راهنمای پرداخت دستمزدها با بیت کوین و دیگر رمز ارزها را منتشر کرد. این اقدام تایید می‌کند، چنین پرداخت‌هایی کاملا در چارچوب قانون هستند و چگونگی برخورد با این ارزها در حسابداری را شفاف‌سازی می‌کند.

دستمزدم را با بیت کوین پرداخت کن!

این حکم، پرداخت دستمزدها یا حقوق (شامل پاداش) را به طور کلی یا جزیی با استفاده از رمز ارزها پوشش می‌دهد. این پرداخت‌ها باید برای خدمات ارائه شده استخدامی صورت بگیرد.

پرداخت دارایی‌های رمز ارزی باید به طور مستقیم به وسیله یک صرافی به پول رایج تبدیل شود و عملکرد عمده این دارایی‌ها باید بر همین اساس باشد.

هنگامی که این شرایط مهیا شد، قوانین مالیاتی جدید پرداخت را به صورت رمز ارزها به عنوان بخشی از حقوق یا دستمزد یک کارمند در نظر می‌گیرند. بر این اساس، آنها در صورت پرداخت مالیات بر درآمد با نرخ معمول مشمول پرداخت می‌شوند. این مبلغ توسط کارفرما کسر و براساس واحد پول درآمدی کشور (دلار در نیوزیلند) پرداخت می‌شود.

این دستورالعمل همچنین پیشنهادها و ابزارهایی برای محاسبات طرح‌های ملی مانند بازپرداخت وام‌های دانشجویی و حق و حقوق خانواده‌های شاغل ارائه می‌دهد.

 

پس‌انداز با بیت کوین

مزیت واقعی این طرح هنگامی حاصل می‌شود که یک کارمند بتواند بخشی از درآمدش را که با رمز ارزها پرداخت می‌شود، پس‌انداز کند. نیوزیلند مالیات بر سود سرمایه اعمال نمی‌کند. بنابراین هر بیت کوین یا رمز ارز دیگری که به عنوان یک سرمایه‌گذاری محسوب شود، شامل مالیات بیشتر نخواهد شد.

این مطلب را از دست ندهید:  بررسی وضعیت ماینینگ ایران در پنج پرده از آغاز تا امروز

اما در سایر کشورها مثلا بریتانیا این گونه نیست. در آنجا، مالیات بر منبع مالیات بر درآمد اعمال می‌شود، سپس دوباره از طریق مالیات بر سود سرمایه اعمال می شود. بنابراین درآمدهای رمز ارزی در نیوزیلند در صورت پس‌انداز، بار مالیاتی کمتری را متحمل می‌شوند.

 

پرداخت دستمزدهای رمز ارزی آسان‌تر می‌شوند

براساس گزارش بیت‌کوینیست، پرداخت دستمزد کارمندان با ارز دیجیتال بیت کوین نسبت به هر زمان دیگری آسان‌تر شده است، اگرچه پیتر شیف معتقد است تقاضا در این زمینه وجود ندارد. اما در راستای تمسخر ادعاهای شیف باید گفت بسیاری از ستاره‌های NFL خواستار پرداخت با بیت کوین شده‌اند.

برخی از مفسران پیشنهاد می‌دهند، افزایش پرداخت دستمزدها در بیت کوین می‌تواند باعث بالا رفتن پذیرش بیشتر رمز ارزها شود. این امر البته باعث ایجاد علاقه بیشتر کارمندان برای دریافت دستمزد در رمز ارزها می‌شود و البته نیوزیلند با یک سیستم مالیاتی ساده و فراگیر مسیر خود را در این زمینه هموار می‌کند.

Bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سرقت بیت کوین در قالب آژانس کاریابی از افراد جویای کار

نیروی ویژه پلیس در منطقه اوتار پرادش هند، یک گروه فعال در سرقت بیت کوین را که به عنوان یک …