صفحه اول اخبار نگاهی به مصوبه جدید وزارت نیرو و سودآوری دستگا‌ه‌های انت‌ماینر

نگاهی به مصوبه جدید وزارت نیرو و سودآوری دستگا‌ه‌های انت‌ماینر

۰
0
نگاهی به مصوبه جدید وزارت نیرو و سودآوری دستگا‌ه‌های انت‌ماینر

براساس یک فایل منتشر شده با امضای وزیر نیرو با عنوان دستورالعمل تعرفه برق مراکز استخراج رمز ارزها ، بهای هرکیلووات ساعت برق مصرفی این مراکز، 965 تومان تعیین شد.
این دستورالعمل در بند نخست به تعریف واژه‌های ساعات و زمان اوج مصرف، مجوز، شبکه، استخر استخراج و شرکت برق پرداخته است.

همچنین در بند دیگری از این دستورالعمل نحوه تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها عنوان شده است. در این بخش آمده است، تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها مشروط به تدارک و ارائه مجوز معتبر است که به دو طریق اتصال به شبکه و خرید انرژی از شرکت‌های برق و تامین برق با ایجاد ظرفیت جدید صورت خواهد گرفت.

اما در بخش سوم این دستورالعمل که مهم‌ترین بخش برای ماینرها در کشور است، به موضوع تعرفه برق مراکز استخراج رمز ارزها پرداخته شده است. در این بند آمده است؛ بهای هر کیلووات ساعت برق مصرفی مراکز استخراج رمز ارزها، 9650 ریال تعیین می‌شود. همچنین به منظور مدیریت مصرف برق در طول ایام گرم (از ابتدای خرداد تا پایان شهریور) بهای هر کیلووات ساعت انرژی برق با ضریب دو (2) و در هشت ماهه دیگر سال (از ابتدای فروردین تا انتهای اردیبهشت و همچنین از ابتدای مهرماه تا انتهای اسفندماه هر سال) با ضریب نیم (0/5) محاسبه و دریافت می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید:  ف مثل فارم - اپیزود نهم: نیروی انسانی

در عین حال چنانچه (به دلیل تغییر پایدار نرخ ارز و یا تغییر ترکیب قیمت یا مقدار صادرات) متوسط قیمت برق صادراتی بیش از 10 درصد افزایش/کاهش یابد، شرکت توانیر موظف است پیشنهاد اصلاحی تنظیم و به وزارت نیرو ارائه دهد.

همچنین در بخشی از این دستورالعمل آمده است که شرکت‌ها باید افراد متخلف در این زمینه را شناسایی و ضمن قطع جریان برق آنها، نسبت به اخذ هزینه برق مصرفی، خسارات وارده و معرفی متخلفان به مراجع قضایی اقدام کنند.

به گزارش آی‌آربلاک چین، این دستورالعمل در حالی منتشر شد که پیش از این مسعود داوری‌نژاد، مدیرعامل اسبق سازمان تنظیم مقررات و رییس سابق هیات مدیره شرکت خدمات انفورماتیک گفته بود تعرفه بیش از 3 سنت (معادل 330 تومان) به معنای ضرر کامل برای فارم‌های ماینینگ است و به شدت انگیزه سرمایه‌‌گذاران را کاهش می‌دهد.

با افزایش نرخ مصرف برق برای استخراج بیت کوین میزان سودآوری روزانه چهار دستگاه انت‌ماینر که عمدتا توسط ایرانی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند در چهار ماه اوج مصرف برق در محدوده منفی قرار می‌گیرند. نسخه کامل این مصوبه را از اینجا بخوانید.

نگاهی به میزان سودآوری دستگاه‌های ماینر بعد از مصوبه جدید ماینینگ

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…