صفحه اول اخبار کنار کشیدن شرکت‌های نام‌آشنا از انجمن لیبرا فیسبوک

کنار کشیدن شرکت‌های نام‌آشنا از انجمن لیبرا فیسبوک

۰
0
کنار کشیدن شرکت‌های نام‌آشنا از انجمن لیبرا فیسبوک

شرکت‌های مسترکارت، ویزا، ای‌بی، شرکت پرداخت استریپ و مرکادو پاگو که قبلا در فهرست اعضای انجمن لیبرا بودند اعلام کردند که از این انجمن تحت نظر فیسبوک خارج می‌شوند.

به گزارش فایننشنال‌تایمز ای‌بی و استریپ با توجه به فشارهای سیاسی پس از اینکه پی‌پال در اوایل هفته گذشته از حمایت از این پروژه دست کشید، از پروژه رمز ارزی لیبرا کنار کشیدند. سخنگوی مسترکارت تأیید کرد که این شرکت نیز اقدامی مشابه انجام خواهد داد.

در یک بیانیه سخنگوی مسترکارت با بیان اینکه این شرکت تصمیم گرفته است در حال حاضر عضوی از انجمن لیبرا نباشد، تأیید کرد، ما روی استراتژی و تلاش‌های خود برای برقراری ارتباط مالی در نقاط مختلف جهان متمرکز باقی می‌مانیم. البته ما معتقدیم که مزایایی در این ابتکارعمل‌ها وجود دارد و به بررسی تلاش لیبرا ادامه می‌دهیم.

در عین حال، سخنگوی ویزا نیز با اشاره به اینکه در این زمان به انجمن لیبرا ملحق نخواهند شد، گفت، ما به بررسی این مسئله ادامه می‌دهیم و تصمیم نهایی خود را با توجه به برخی عوامل شامل توانایی انجمن در برآورده کردن کامل انتظارات قانونی موردنیاز گرفته خواهد شد. ویزا علاقه خود را به لیبرا ادامه می‌دهد اگر شبکه‌های مبتنی بر بلاک چین با توجه به مقررات بتوانند پرداخت‌های دیجیتال ایمن را به تعداد بیشتری از مکان‌ها و افراد به ویژه در بازارهای نوظهور و در حال گسترش توسعه دهند.

همچنین یک سخنگوی eBay به FT گفت در حالی که این شرکت به دیدگاه انجمن لیبرا احترام می‌گذارد، اما ترجیح می‌دهد روی انتشار یک تجربه پرداخت مدیریت شده برای مشتریان خود تمرکز کند.

این مطلب را از دست ندهید:  زنجیره بلوک اتریوم تمام آینده ما را تغییر خواهد داد

سخنگوی استریپ نیز با بیان اینکه این شرکت از پروژه‌هایی که هدف آنها ایجاد دسترسی بیشتر به تجارت آنلاین برای افراد در سرتاسر جهان است، حمایت می‌کند، خروج خود را از این انجمن تأیید کرد. وی اضافه کرد که لیبرا پتانسیل این مسئله را داراست و ما از نزدیک پیشرفت آن را دنبال می‌کنیم و آماده همکاری با انجمن لیبرا در مراحل بعدی هستیم.

همچنین، سخنگوی مرکادو پاگو نیز خاطرنشان کرد، این شرکت پس از اینکه شفاف‌سازی بیشتری درباره لیبرا صورت گرفت، آن را دوباره ارزیابی خواهد کرد.

انجمن لیبرا در حال برنامه‌ریزی برای نخستین نشست رسمی خود در هفته آینده است، جایی که 23 عضو باقیمانده آن – که شامل فیسبوک و شرکت تابعه آن کالیبرا می‌شود – قرار است مقررات این گروه را به امضا برسانند. یک سخنگوی فیسبوک تأیید کرد که این نشست همانطور که برنامه‌ریزی شده بود، برگزار می‌شود.

در حالی که 28 عضو انجمن لیبرا با بیانیه ابتدایی این پروژه رمز ارزی مشخص شدند، این اعضا تنها نامه‌ای را امضا کردند که برای آنها تعهدآور نبوده است.

اما شرکت‌های کیوا، Mercy Corps، شرکت سرمایه گذاری آندرسن هوروویتس، Anchorage و شرکت ارائه‌دهنده والت Xapo اعلام کردند که در انجمن لیبرا باقی خواهند ماند.

Coindesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…