صفحه اول اخبار نسخه جدید پلتفرم کوردا برای کسب و کارها منتشر شد

نسخه جدید پلتفرم کوردا برای کسب و کارها منتشر شد

۰
0
نسخه جدید پلتفرم کوردا برای کسب و کارها منتشر شد

ائتلاف بلاک چین آر3 از انتشار نسخه جدید پلتفرم کوردا (Corda) برای کسب و کارها خبر داد.

ائتلاف بلاک چینی آر3 (R3) از 200 شرکت و موسسه مالی، بانکی و فناوری تشکیل شده و هدفش توسعه و تحقیق درباره کاربردهای فناوری بلاک چین برای صنایع مالی و تجارت است.
نسخه جدید کوردا توسط این ائتلاف ارائه شده و شبیه به یک دیوار آشتین (Firewall) عمل می کند. این ویژگی باعث می شود تا کوردا ضمن اجرا شدن بر روی مراکز داده ای سازمانی همچنان توانایی برقراری ارتباط با گره های خودش را داشته باشد.
علاوه بر این ویژگی این محصول جدید که در ازای پرداخت وجه در اختیار سازمان های علاقه مند قرار می گیرد به امکانات دیگری همچون پشتیبانی دائمی و بازیابی پلتفرم بعد از وقوع فجایع نیز مجهز است.
ریچارد جندال براون در این زمینه معتقد است:

بلاک چین های فعلی یا راهکارهای واحد با یک کاربرد و یک شبکه هستند که امکان تعامل پذیری و جابجایی دارایی ها از روی آنها در آینده وجود ندارد و یا آن چیزی که در واقعیت مدیریت توسط این پلتفرم ها مدیریت می شود ارتباط به هسته سازمان ندارند.

این مطلب را از دست ندهید:  ساکنین کره‌جنوبی مدارک و اسناد وام‌های مسکن را بر روی بلاک چین ثبت می‌کنند

کارشناسان معتقدند اکنون اعتماد شرکت ها به استفاده از فناوری بلاک چین کاهش پیدا کرده و کوردا در زمان مناسبی نسخه جدیدش را ارائه داده تا بتواند بخشی از این اعتماد از دست رفته را جبران کند.
این هفته علاوه بر کوردا از ائتلاف بلاک چینی آر3، پروژه دیگری تحت عنوان Oasis Labs هم مرحله جذب سرمایه را پشت سر گذاشت. هدف این پروژه هم افزایش نرخ پذیرش فناوری بلاک چین در میان شرکت ها و سازمان ها ضمن کاهش تردیدها و نگرانی های آنها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…