صفحه اول زنجیره بلوک روشی جدید برای اجماع در بلاک چین

روشی جدید برای اجماع در بلاک چین

۰
0
روشی جدید برای اجماع در بلاک چین

پژوهشگران سوئیسی می‌خواهند از پروتکلی برای ایجاد آلت‌کوین‌ها استفاده کنند که کم‌هزینه‌تر و مقیاس‌پذیرتر است. در یک مطالعه پژوهشی جدید که توسط گروهی از پژوهشگران سوئیسی انجام شده روش اجماع جدیدی برای مشکل مقیاس پذیری بلاک چین بیت کوین و سایر رمز ارزها مطرح شده است.

در این شیوه پیشنهادی، حتی نیازی به اجماع در بلاک چین نیز نیست و تراکنش‌ها به روش دیگری تأیید خواهند شد. مطالعه این پژوهشگران در کنفرانس بین‌المللی پردازش غیرمتمرکز بوداپست به عنوان مقاله برتر انتخاب شده است.

در حال حاضر فرایند اجماع در اکثر شبکه‌های بلاک چین یک ضرورت محسوب می‌شود چون می‌تواند از مسئله خرج مضاعف جلوگیری کند. اما فرایند اجماع می‌تواند مشکلاتی مثل انباشته شدن تراکنش‌ها پشت همدیگر و مصرف حجم زیادی از انرژی را بر اعضای شبکه‌های بلاک چین تحمیل کند. در مقاله مذکور پژوهشگران پیشنهاد داده‌اند که برای تأیید یک تراکنش می‌توان از روش‌های تصادفی مبتنی بر احتمالات استفاده کرد.

الگوریتم جدید اجماع در بلاک چین

یکی از نویسندگان مقاله تاکید کرد الگوریتمی که برای اجماع در بیت کوین پیشنهاد داده‌اند برگرفته از روش‌های معمول اثبات کار و اثبات سهم نیست.

این مطلب را از دست ندهید:  نسخه جدید کاردانو به زودی عرضه می‌شود

برعکس در این الگوریتم، گروه کوچکی از گره‌ها (Node) تراکنش را تأیید می‌کنند و سپس جزییات تراکنش را با گروه‌های دیگر در میان می‌گذارند. بعد گروه‌های بزرگ‌تر این جزییات را با گروه‌های بزرگ‌تر دیگر به اشتراک می‌گذارند.

برای اجرای موفقیت آمیز این مدل، از یک الگوریتم مبتنی بر احتمالات استفاده شده که عملکرد آن شبیه به شیوع یک بیماری مسری (Contagion algorithm) در میان افراد است. درون این الگوریتم سه پروتکل تعبیه شده که از قطعیت (تمام شدن تراکنش بین دو طرف)، صحت و ثبات تراکنش اطمینان حاصل می‌کنند. با استفاده از این روش اجماع نه‌تنها زمان تأیید تراکنش‌ها کاهش خواهد یافت بلکه انرژی بسیار کمتری برای آن‌ها صرف خواهد شد.

تیم پژوهشگران سوییسی تصمیم دارند این روش اجماع را به صورت منبع باز در اختیار توسعه دهندگان قرار دهند تا آن‌ها بتوانند آلت کوین‌هایی را با این الگوریتم ایجاد کنند.

Decrypt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…