صفحه اول زنجیره بلوک پلتفرمی برای ایجاد تعامل میان بلاک‌چین‌‌ها 

پلتفرمی برای ایجاد تعامل میان بلاک‌چین‌‌ها 

۰
0
پلتفرمی برای ایجاد تعامل میان بلاک چین ها 

ایجاد تعامل و تراکنش میان صدها شبکه بلاک چین یکی از آرزوهای دیرینه متخصصان این حوزه بوده که تدریجاً در حال به وقوع پیوستن است.

دو شرکت توسعه‌دهنده بلاک‌چین‌های نئو و آنتولوژی که هر دو در چین مستقر هستند برای ایجاد یک پلتفرم مشترک میان بلاک‌چین‌های مختلف همکاری می‌کنند.

گزارش خبری که در همین رابطه منتشر شده نشان می‌دهد این پلفترم به‌صورت متن‌باز و با قابلیت دسترسی جهانی طراحی شده است و ویژگی اصلی آن بهره‌مندی از یک پروتکل تعامل‌پذیری میان شبکه‌های بلاک چین است.

تقسیم کار هم بین توسعه‌دهندگان نئو و آنتولوژی انجام گرفته و قرار شده کدنویسی و مدیریت پروتکل‌ها توسط تیم نئو انجام شود درحالی‌که آنتولوژی فرایند ساخت پلتفرم هویت غیرمتمرکز خود را ادامه می‌دهد.

ویژگی‌های اصلی پروتکل تعامل‌پذیری میان بلاک چین ها

بر اساس محتوای گزارش خبری که درباره این پروژه مطرح شده چهار ویژگی اساسی برای این پروتکل در نظر گرفته شده است.

ویژگی اول توجه به اهداف اقتصادی و بازاریابی سایر شبکه‌های بلاک چین است که می‌خواهند به این پروتکل بپیوندند. به عبارت دقیق‌تر در پلتفرم مشترک نئو و آنتولوژی توکن جدیدی ایجاد نمی‌شود و یک سیستم اختصاصی برای قراردادهای هوشمند ندارد.

ویژگی دوم که برای این پروتکل ذکر شده کاهش سطح پیش نیازها برای سایر بلاک چین‌ها در هنگام ورود به این پلتفرم است. برای مثال نیازی به طراحی لایه‌های جدید یا ایجاد تغییرات در هسته بلاک چین‌ها نیست.

این مطلب را از دست ندهید:  موتور جستجوی غیرمتمرکز بیت‌کلیو(ICO): رقیب جدیدی برای گوگل

این پلتفرم به دنبال تقویت امکان مبادلات اتمی (مبادله رمز ارزهای مختلف با همدیگر بدون نیاز به واسطه‌ها) از طریق برقراری ارتباط میان بلاک چین‌های مختلف است و به‌عنوان ویژگی سوم در این پلتفرم از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز حمایت شده است.

در نهایت چهارمین ویژگی، ناظر بر ملاحظات امنیتی در هنگام اجرای تراکنش‌ها میان بلاک چین‌های مختلف است که البته هنوز جزییات بیشتری از آن منتشر نشده است.

تلاش برای ایجاد ارتباط میان جزیره‌های پراکنده بلاک چینی در جهان به یکی از دغدغه‌های متخصصان این حوزه تبدیل شده است.

چندی پیش آزمایشگاه اتریوم کلاسیک (ETC Labs) از تمایل این نهاد برای ایجاد یک پروتکل تعامل‌پذیری میان اتریوم کلاسیک و مترونوم (Metronome) خبر داد.

همچنین به گزارش آی آر بلاک چین استارتاپ وان چین (Wanchain) هم سال گذشته از راهکاری رونمایی کرد که می‌تواند با استفاده از روش تبادل اتمی از سیستم خودش به بلاک‌چین اتریوم تراکنش‌هایی را انجام دهد.

یکی دیگر از پروژه‌هایی هم که اوایل سال جاری میلادی هیاهوی بسیاری را در این زمینه ایجاد «کاسموس» (Cosmos) نام دارد و هدفش ایجاد یک مجمع الجزایر متحد از بلاک‌چین‌های مختلف است.

Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…