صفحه اول اخبار سیستم پروژه فضایی آپولو هم ماینر شد!

سیستم پروژه فضایی آپولو هم ماینر شد!

۰
0
سیستم پروژه فضایی آپولو هم ماینر شد!

سیستم کامپیوتری آپولو که در مأموریت‌های فضایی در فضا در دههٔ 1960 مورد استفاده قرار می‌گرفت، با طراحی مجدد برای ماینینگ بیت کوین استفاده شد! سیستم تاریخی آپولوی ناسا که سفری هم به کره ماه داشته، برای ماینینگ بیت کوین برنامه‌ریزی شده است.

آپولو ؛ از ماه تا ماینینگ

سیستم راهنمای رایانه‌ای آپولو یکی از چندین دستاورد تکنیکی در دهه‌های پیشین بوده که به ناسا این امکان را داده که تجهیزات نظامی خود را در فضا مجهز کند. سیستم راهنمای کامپیوتری آپولو، که شامل راهنما، مسیریابی و کنترل پروازها در مسیر سفر به ماه است یکی از اولین سیستم‌های کامپیوتری است که از مدارهای یکپارچه در آن استفاده شده است.

«کن شیریف» یکی از اعضای گروه تاریخ‌نگاران رایانه‌ای است که برای بازیابی سیستم رایانه‌ای آپولو، و تبدیل آن به یک ماینر بیت کوین تلاش کرده است.

علیرغم در نظرگرفتن زمان، هنگامی‌که رایانه‌ای با ابعاد متوسط تمام فضای محیط را احاطه کرد، شیریف نشان داد که این سیستم رایانه‌ای در اندازه کمتر از یک مترمکعب و وزن کمتر از 70 پوند قابل‌اندازه‌گیری است.

بر طبق نظرات شیریف، مدل کاربردی آن‌ها برای کامپیوتر راهنمای آپولو تنها نمونه‌ای است که در دنیا ساخته شده است. او دراین‌باره معتقد است: «تلاش برای ماینینگ بیت کوین با رایانه‌های 15 بیتی دهه 1960 هم بی‌فایده و هم باعث اتلاف وقت است، بااین‌حال تلاش خود را ادامه دادم».

این مطلب را از دست ندهید:  ف مثل فارم - اپیزود چهارم: انرژی برق

پاداش در نظر گرفته شده

اگرچه سیستم رایانه‌ای آپولو، یکی از دستاوردهای مهم بشریت در دههٔ 1960 در فضا بوده است، اما نمی‌تواند با استانداردهای مدرن دنیای ماینینگ تطبیق پیدا کند.

در حال حاضر، این سیستم نرم‌افزاری بسیار کند است و میلیون‌ها سال زمان لازم است تا بلوک‌های بیت کوین را ماین کند.

برای مثال شیریف با استفاده از فناوری دیسک‌های یواس‌بی 70 دلاری که بیش از 130 میلیارد هش در ثانیه توان دارد تفاوت بین سیستم نرم‌افزاری آپولو و فناوری های امروزه را نشان داده است

آقای شیریف که هرگز نتوانسته پاداش مناسبی از ماینینگ با این دستگاه‌های عتیقه! کسب کند اما همچنان دوست دارد تا با این حرکات تبلیغی توجه جهان را به فرایند ماینینگ بیت کوین و آموزش مفاهیم آن جلب کند.

cryptoglobe

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…