صفحه اول اتریوم میستریوم با استفاده از زنجیره‌بلوک شبکه خصوصی مجازی می‌سازد

میستریوم با استفاده از زنجیره‌بلوک شبکه خصوصی مجازی می‌سازد

۰
0
میستریوم با استفاده از زنجیره‌بلوک شبکه خصوصی مجازی

استارتآپ زنجیره بلوکی میستریوم در حال ساخت یک شبکه خصوصی مجازی توزیع شده یا همان شبکه خصوصی مجازی است که به افراد امکان می‌دهد بدون نگرانی از افشای هویتشان به وب گردی بپردازند.

تا اینجا هیچ ایده جدیدی در این حرکت میستریوم قابل مشاهده نیست اما وقتی صحبت از زنجیره بلوک (Blockchain) می‌شود و میستریوم اعلام می‌کند که به کاربرانی که پهنای باند اضافی خود را با شبکه به اشتراک بگذارند با رمزارز خودش پاداش می‌دهد آن وقت متوجه می‌شوید که این شبکه خصوصی مجازی با همتایان سنتی خود تفاوت های زیادی خواهد داشت.

تاکنون مردم چاره ای جز اعتماد به فراهم آورندگان شبکه های خصوصی مجازی متمرکز عمومی‌برای حفظ هویتشان نداشتند اما اکنون میستریوم با ارائه یک شبکه همتا به همتا (Peer to Peer) و غیرمتمرکز سعی در کاهش قدرت سازمان های بزرگ ارائه کننده شبکه خصوصی مجازی دارد. درواقع میستریوم بازاری برای دادوستد خدمات شبکه خصوصی مجازی خواهد بود که توسط فناوری ایمن زنجیره بلوک اتریوم (Ethereum) پشتیبانی می‌شود.

وب گردی با اطمینان خاطر در بستر زنجیره بلوک

در سال های اخیر امنیت در اینترنت موردحمله قرارگرفته است. برای نمونه ماه گذشته ایالات متحده به علت اینکه فراهم کنندگان خدمات اینترنت وب گردی های مشتریان را کنترل می‌کردند و داده های جمع آوری شده را به بالاترین پیشنهاد می‌فروختند، بخشی از قوانین محافظت از مصرف کنندگان خدمات اینترنتی را تغییر داد.

بر اساس گزارش بنیاد مرزهای الکترونیک در حال حاضر مشتریان به شیوه های جدیدی قربانی تبلیغات هدفمند می‌شوند به همین دلیل درخواست برای استفاده از شبکه خصوصی مجازی در آمریکا رو به افزایش بوده است. این در حالی است که حتی استفاده از شبکه های خصوصی مجازی فعلی هم نمی‌تواند امنیت ازدست رفته کاربران را به آن ها بازگرداند چون این شبکه های خصوصی مجازی متمرکز و تحت اختیار یک شرکت یا سازمان خاص هستند.

این مطلب را از دست ندهید:  آذربایجان از قراردادهای هوشمند و بلاک چین استفاده می‌کند

در همین اثنا میستریوم با ساخت یک شبکه خصوصی مجازی غیرمتمرکز در بستر زنجیره بلوک (Blockchain)، متن باز و رمزگذاری شده که حفظ حریم شخصی در آن از تأمین کنندگان متمرکز شبکه خصوصی مجازی بیشتر است، انتخاب جایگزین مناسبی به شمار می‌رود.

اما بررسی بیشتر نشان می‌دهد شبکه میستریوم به طور اختصاصی باهدف مبارزه با زوال حریم شخصی که این روزها توسط دولت ها، سازمان ها و سایر اشخاص حقوقی شدیداً مورد تعرض قرارگرفته ایجادشده است. رابرت ویسینزکیس، بنیان گذار این استارتآپ عقیده دارد:

معماری همتا به همتا که در شبکه خصوصی مجازی غیرمتمرکز رعایت شده کاملاً قابل دسترسی است و به همین دلیل هیچ کد مخفی یا سرور پنهانی که بخواهند بدون اجازه شما داده هایتان را جمع آوری کنند وجود نخواهند داشت.

ویژگی دیگر شبکه های خصوصی مجازی میستریوم که آن ها را دوست داشتنی تر کرده امکان همکاری با شبکه به عنوان گره تأمین کننده خدمات شبکه خصوصی مجازی است. البته این اتفاق در صورتی می‌افتد که شما پهنای باند اضافی داشته باشید.

در ازای این حرکت سخاوتمندانه، میستریوم با ژتون های MYST خودش به شما پاداش می‌دهد. شایان ذکر است که این تراکنش ها در بستر نظام غیرمتمرکز پرداخت میستریوم با عنوان CORE انجام می‌گیرد. میستریوم اعلام کرده مبالغ جمع آوری شده صرف پشتیبانی توسعه و راه اندازی این پلتفرم خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…