صفحه اول اخبار ماینینگ بیت کوین برای جلوگیری از اتلاف انرژی

ماینینگ بیت کوین برای جلوگیری از اتلاف انرژی

۰
0
ماینینگ بیت کوین برای جلوگیری از اتلاف انرژی

شرکت‌های گاز و نفت در مسیر ماینینگ بیت کوین قدم می‌گذارند تا ضمن کسب سود بیشتر از اتلاف انرژی جلوگیری کنند.
پالایشگاه‌های تولید گاز در کانادا تصمیم گرفته‌اند از مقادیر گازی که بدون هدف سوخته می‌شود برای ایجاد انرژی در فارم‌ های ماینینگ استفاده کنند.

شرکت‌ها و پالایشگاه‌های کانادایی در آلبرتا در حال توسعه روش‌هایی هستند که به آنها کمک می‌کند از گاز طبیعی برای راه‌اندازی فارم‌های ماینینگ استفاده کنند.

شرکت Bull Bitcoin که در کانادا مستقر است و در حوزه بیت کوین فعالیت می‌کند از این موضوع پرده برداشته است.

«فرانسیس پولیوت» به عنوان نماینده همین شرکت چندی پیش در توییتر گفت «بیت کوین می‌تواند معضل صاحبان چاه‌های گاز را حل کند. آن‌ها به شدت تمایل دارند گازی که بیهوده می‌سوزد را در یک فعالیت اقتصادی استفاده کنند و ماینینگ می‌تواند این مشکل را حل کند.»

از سوی دیگر ماهیت چاه‌های گاز به شکلی است که نمی‌توان مقادیر مازاد آن را نگهداری کرد و صاحبان چاه‌ها و پالایشگاه داران مجبورند دائماً این مقدار را بسوزانند.

جلوگیری از اتلاف انرژی

با این حال نمی‌توان روند سوزاندن مازاد گاز را تا ابد ادامه داد چون در دراز مدت آثار مخربی بر روی محیط‌زیست دارد. به همین دلیل دولت‌ها ناچارند بعد از سوزانده شدن یک مقدار مشخص درهای چاه را ببندند.

این مطلب را از دست ندهید:  فناوری زنجیره بلوک در زیر تیغ جراحان روسی!

اما استفاده از همین گاز برای تولید برق و روشن نگه‌داشتن دستگاه‌های ایسیک می‌تواند مسیر جدیدی برای کشورهای تولید کننده گاز در جهان باشد.

این روندی است که در دنیای بیت کوین هم مورد استقبال قرار می‌گیرد همان طور که قبلاً در آی آر بلاک چین به این نکته اشاره کردیم که 74 درصد از ماینینگ بیت کوین در جهان بر پایه انرژی‌های تجدیدپذیر است.

مزیت دیگر به کارگیری ظرفیت گازی مازاد برای ماین کردن بیت کوین کاهش تولید گاز دی‌اکسید کربن و انتشار آن در فضای اتمسفر است.

برخی از متخصصان بلاک چین هم این تغییر رویه در مصرف انرژی را به معنی عدم تمرکز بیشتر می‌دانند.

چین مرکز ماینینگ جهان است

این حقیقت که چین همچنان مرکز ماینینگ در جهان است را نمی‌توان انکار کرد. اما می‌توان با راهکارهایی مثل ابتکار شرکت‌های کانادایی این تمرکز را کاهش داد.

حضور هر چه بیشتر شرکت‌های نفتی و گازی در آمریکای شمالی و سایر بخش‌های جهان در صنعت ماینینگ می‌تواند به معنی کمرنگ‌تر شدن نقش چین در این عرصه باشد.

این اتفاقی است که حتی همین الان رخ داده و شرکت چینی بیت‌مین که تولید کننده دستگاه‌های ایسیک در جهان است در نیمه دوم 2018 شاهد کاهش تسلط خود بر بازار بوده است.

Bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…