صفحه اول اخبار علاقه‌ بیشتر دهه شصتی‌ها به سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین

علاقه‌ بیشتر دهه شصتی‌ها به سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین

۰
1
علاقه‌ بیشتر دهه شصتی‌ها به سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین

نسل هزاره (متولدین دهه ۶۰ و ۷۰ شمسی) بیت‌کوین را ابزار مناسبی برای سرمایه‌گذاری بلندمدت می‌دانند و به آن علاقه بیشتری دارند.
شتاب نسل هزاره برای خریدوفروش بیت‌کوین حتی باعث شده تا پیرمردهای کهنه‌کار بازارهای بورس مثل «داو جونز» و «نزدک» هم برای ورود به بازار رمز ارز وسوسه شوند.

پژوهشی که توسط موسسه Blockchain Capital انجام شده نشان می‌دهد تمام قهرمانان اصلی دنیای بیت‌کوین کمتر از ۳۵ سال سن دارند.

همچنین این نظرسنجی که از ۲۳ تا ۲۵ آوریل امسال بین ۲۰۰۰ نفر برگزار شده نشان داد، نسل هزاره‌ای‌ها آگاهی، آشنایی و درک بیشتری درباره این رمز ارز دارند.

این در حالی است که ما اکنون در دوره‌ای هستیم که اصطلاحاً زمستان رمز ارز نامیده می‌شود اما پاسخ‌های شرکت‌کنندگان در نظرسنجی نشان می‌دهد تعداد افراد علاقه‌مند به خرید بیت‌کوین در پنج سال آینده بیشتر خواهد شد.

به‌عبارت‌دیگر ۲۷ درصد از افراد در آوریل ۲۰۱۹ بیت‌کوین را به بازارهای بورس ترجیح داده‌اند درحالی‌که این تعداد در بازار صعودی اکتبر ۲۰۱۷، ۱۹ درصد بوده است.

تنها بخش از این نظرسنجی که در آن وضعیت نسل هزاره با نسل‌های قبلی مساوی بوده آگاهی است. درواقع طیف وسیعی از آمریکایی‌ها صرف‌نظر از سن درباره بیت کوین شنیده‌اند یا از وجود آن آگاهی دارند.

این مطلب را از دست ندهید:  انشعاب‌های بیت کوین چه نقشی در آینده این رمز ارز دارند؟

در ادامه نظرسنجی از شرکت‌کنندگان ۱۸ تا ۳۴ ساله پرسیده شده اگر ۱۰۰۰ دلار داشتند در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری می‌کردند؟ و پاسخ آن‌ها مثبت بود.

حتی یافته‌های نظرسنجی بیانگر این است که نسل هزاره‌ای‌ها حاضرند از طلا چشم‌پوشی کنند و ۱۰۰۰ دلارشان را بیت‌کوین بخرند.

بیت‌کوین چرا به بازار محبوب نسل هزاره تبدیل شده است؟

یکی از دلایل اصلی که باعث شده نسل هزاره تا این حد به بیت‌کوین و سایر رمز ارزها برای سرمایه‌گذاری روی بیاورد خاطرات تلخ این نسل از بحران اقتصادی ۲۰۰۸ است. آن‌ها به بانک‌ها هم اعتماد ندارند و این به خاطر سیستم‌های عمدتاً ناکارآمدی است که این نهادهای مرکزی در این سال‌ها از خودشان به نمایش گذاشته‌اند.

در نهایت می‌توان گفت نسل هزاره راهش را از همان بحران اقتصادی ۲۰۰۸ پیدا کرد، با شبکه‌های بدون واسطه‌ای مثل بیت‌تورنت رشد کرد و خیلی خوب با ابزارهای منبع باز و اجتماعی مثل ویکی‌پدیا و لینوکس کار کرد.

پس حالا هم نمی‌توان انتظار داشت که این نسل روی چیزی غیر از بیت‌کوین که غیرمتمرکز، همگانی و قدرتمند است سرمایه‌گذاری کند.

CCN

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سیستم پروژه فضایی آپولو هم ماینر شد!

سیستم کامپیوتری آپولوی ناسا که در مأموریت‌های فضایی در فضا در دههٔ ۱۹۶۰ مورد استفاده قرار …