صفحه اول ماینینگ پاداش ماینینگ دوج کوین بیشتر از لایت کوین!

پاداش ماینینگ دوج کوین بیشتر از لایت کوین!

۰
0
پاداش ماینینگ دوج کوین بیشتر از لایت کوین!

اگر نوسان در بازار رمز ارزها در نظر نگیریم ماینرها می‌توانند در سال 2040 از ماینینگ دوج کوین نسبت به لایت کوین سود بیشتری کسب کنند.
در گزارشی که اخیراً توسط بخش پژوهشی بایننس منتشر شد به این نکته اشاره شده است که احتمالاً در سال 2040 پاداش ماینینگ دوج کوین (Dogecoin) از لایت کوین (Litecoin) بیشتر می‌شود. البته این فرض در صورت به حقیقت می‌پیوندد که قیمت این دو رمز ارز ثابت باقی بماند.

در این گزارش همچنین ماینینگ ترکیبی (Merge-mining) این دو رمز ارز با همدیگر به‌عنوان یک راه‌حل پایدار برای حفظ امنیت این دو بلاک چین معرفی شده است.

در حال حاضر رمز ارزهای مختلفی وجود دارند که با الگوریتم رمزنگاری Scrypt کار می‌کنند و می‌توان برای ماین کردن آنها از دستگاه ماینر مشابه استفاده کرد.

در واقع بدون اینکه مشکلی در میزان توان پردازشی دستگاه‌ها پیش بیاید، ماینرها می‌توانند روزانه چندین ساعت را به ماینینگ لایت کوین و چند ساعت را به دوج کوین اختصاص دهند.

در گزارش بایننس آمده است که یکی از پرطرفدارترین رمز ارز ها برای ماینینگ ترکیبی دوج کوین است.

این رمز ارز در سال 2013 توسط «جکسون پالمر» و «بیلی مارکوس» ایجاد شد و سازندگان بیشتر به چشم یک سرگرمی به آن نگاه می‌کردند. با این حال خبرهای خوبی که این روزها از دوج کوین به گوش می‌رسد باعث شده تا این شوخی جدی شود.

این مطلب را از دست ندهید:  دستورالعمل ابهام‌برانگیز اعطای مجوز برای مزرعه های استخراج بیت کوین

ماینینگ ترکیبی

توان پردازشی دوج کوین همبستگی مثبت کاملی با توان پردازشی لایت کوین دارد و این یکی دیگر از دلایل مناسب بودن زوج لایت کوین (LTC) و دوج کوین (DOGE) برای ماینینگ ترکیبی است.

علاوه بر اینها پاداش ماینینگ لایت کوین هم در هفتم آگوست سال جاری میلادی (تقریباً دو هفته دیگر) نصف خواهد شد و ماینرهای لایت کوین می‌توانند برای جبران این ضرر نسبی دوج کوین را هم در لیست ماینینگ بگذارند.

اما نکته جالبی که در گزارش پژوهشی صرافی بایننس به آن اشاره شده این است که اگر قیمت‌های فعلی برای لایت کوین و دوج کوین ثابت بمانند، پاداش‌ماینینگ دوج کوین حدود سال‌های 2039 تا 2040 از پاداش ماینینگ لایت کوین بیشتر خواهد شد.

البته این یک فرضیه است و ثبات قیمت در بازار پرنوسان رمز ارزها وابسته به عوامل بسیاری خواهد بود.

usethebitcoin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تمرکزگرایی و امنیت؛ تهدیدات استخر های استخراج

هرچقدر درصد بیشتری از علاقه‌مندان رمز ارزها به استخر های استخراج روی می‌آورند، احتمالاً ای…