صفحه اول زنجیره بلوک پیوستن خودروهای دست‌دوم مرسدس بنز به فناوری بلاک چین 

پیوستن خودروهای دست‌دوم مرسدس بنز به فناوری بلاک چین 

۰
0
پیوستن خودروهای دست‌دوم مرسدس بنز به فناوری بلاک چین 

شرکت راهکارهای بلاک چینی PlatOn، پلتفرمی را برای ذخیره داده‌ها و محاسبه قیمت خودرو های دست دوم در بخش خدمات فروش مرسدس بنز در پکن (BMBS) ایجاد کرده است.

براساس بیانیه این شرکت، پلتفرم مدیریت ارزش وسایط نقلیه در پایان عمر آنها مبتنی بر بلاک چین پلتفرم PlatON می‌تواند داده‌های استاتیک و پویا را به طور خودکار ذخیره کند که برای محاسبه ارزش باقیمانده خودروهای ثبت‌شده در طول زمان استفاده شود.

افزون بر این، براساس گزارش‌ها پلتفرم مدیریت ارزش خودروها در پایان چرخه مصرف آنها بازاری فراتر از شرکت‌ مرسدس بنز دارد و سایر خودروهای دست‌دوم را هم شامل می‌شود. بخش‌های دیگر این بازار شامل نمایندگی‌های خودرو 4s (نمایندگی‌های رسمی خودرو در چین) همچنین شرکت‌های بازرسی وسایط نقلیه و صاحبان خودروهای دست‌دوم می‌شود.

«ادا شیائو»، مدیر ارشد استراتژی Platon با اشاره به اندازه بازار خودرو های دست دوم در چین، مطرح کرد که این صنعت نیاز به جمع‌آوری داده‌ها و نظارت بهتر بر خدمات را فراهم می‌کند. او گفت: «تنها بیش از 6/5 میلیون خودروی دست‌دوم در نیمه ابتدایی امسال در چین خرید و فروش شد، امیدواریم که همکاری ما با BMBS نیاز به سیستم‌های پیشرفته‌تر جمع‌آوری داده‌ها برای نظارت صحیح بر ارزش وسایط نقلیه شامل بازار خودروهای دست‌دوم را برجسته ‌کند.»

این مطلب را از دست ندهید:  استقبال دولت آلمان از فناوری بلاک چین

همان‌طور که پیش از این توسط کوین‌تلگراف گزارش شد، دایملر، مالک مرسدس بنز، در ماه جولای همکاری خود را با Riddle & Code ، یک استارت‌آپ راه‌حل‌های مرتبط با بلاک چین، آغاز کرد. این شرکت در نظر دارد در این توافق‌ یک کیف پول سخت‌افزاری خودرو ایجاد کند. براساس گزارش‌ها، والت‌های تعبیه شده درون خودرو موارد استفاده متعددی مانند کرایه خودرو، وسایل نقلیه خودکار و ارتباط سریع امنیت داده‌های ترافیکی با محیط‌های هوشمند شهری را شامل می‌شود.

براساس گزارش‌ها، این والت یک ویژگی مدیریت هویت مبتنی بر بلاک چین برای خودروها دارد که می‌تواند امنیت آنها را بیشتر کند. «تام فورستنر»، مدیرعامل Riddle & Code در این باره توضیح داد: «خودروهای خودران باید همواره قابل اطمینان رفتار کنند. خودروها در حال حاضر دستگاه‌های محاسباتی هستند. یک هویت ایمن اطمینان می‌دهد که متخصصان واقعی کد اجرایی در این وسایط نقلیه و اعتبار داده‌های مبادله شده را تایید کرد‌ه‌اند. RIDDLE&CODE این اطمینان را با سخت‌افزار رمز ارزی خود حاصل می‌کند و از دفترکل توزیع‌شده برای ورود خودرو ها به بازارهای آینده استفاده می‌کند.»

Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…