صفحه اول اخبار جنجال جدید مک آفی؛ راه اندازی یک صرافی کاملاً غیرمتمرکز

جنجال جدید مک آفی؛ راه اندازی یک صرافی کاملاً غیرمتمرکز

۰
0
جنجال جدید مک آفی؛ راه اندازی یک صرافی کاملاً غیرمتمرکز

جان مک آفی از راه اندازی آزمایشی مک آفی دکس (McAfee DEX)، یک صرافی غیرمتمرکز رمز ارزی با تمرکز روی حریم خصوصی که هیچ نظارتی بر آن صورت نمی‌گیرد، خبر داد.
جان مک آفی از قوانین و مقررات رمز ارزها خسته شده است. یکی از جنجال برانگیزترین چهره‌های این صنعت، مک آفی دکس را راه اندازی کرده است. یک صرافی غیرمتمرکز رمز ارزها که روی بلاک چین اتریوم اجرا خواهد شد.

با توجه به توییت‌های مک آفی، این صرافی که به نام، اسناد، ایمیل و حتی اطلاعات بانکی افراد نیاز ندارد، به تازگی به طور آزمایشی افتتاح شده است و تمام توکن های ERC-20 را پشتیبانی می‌کند.
این غول امنیت سایبری و کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا گفت که در حال حاضر این امکان وجود دارد که توکن‌های اتریوم توسط هر کسی به طور رایگان اضافه شود. او همچنین قول داده است که هیچ فعالیتی در این صرافی نظارت، ثبت یا محدودیت نخواهد داشت.

این کارشناس ایمنی نرم افزار اغلب طرفدار صرافی‌های غیرمتمرکز بوده است. او در ویدئویی در توییتر ادعا کرد که ایالات متحده آمریکا و دیگر کشورهای توسعه یافته با استفاده از مؤسسات مالی تجاری متمرکز مردم را کنترل می‌کنند. او معتقد است که آنها هر لحظه ممکن است توسط دولت تعطیل شوند و مشتریان را در تاریکی رها کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  هفت‌شنبه 7: سازگاری ماینینگ با محیط‌زیست تا کارشناسی‌ارشد بلاک چین در مالت

به گفته مک آفی، کسی نمی‌تواند پلتفرم‌های غیرمتمرکز را تعطیل کند. آن‌ها در همه جا حضور دارند و توسط یک گروه کنترل نمی‌شود، از همین رو با تغییر ناگهانی تمایلات یک قانونگذار تحت تأثیر تعطیل شدن یا تحریم‌ها قرار نمی‌گیرند.

سازنده مک آفی دکس مدعی است، این صرافی طراحی شده تا به تریدرها فرصت تجارت آزاد و بدون دخالت دولت را به گونه‌ای بدهد که بتوانند امور مالی خود را برای همیشه کنترل کنند.

این یک ریسک است که برخی ویژگی‌های نابسامانی را به همراه دارد اما مک آفی هرگز کسی نبوده که از نابسامانی‌ها گریزان باشد. هنوز ادعای معروف مک آفی در بازار صعودی بیت کوین در سال

2017 که پیش بینی کرده بود قیمت بیت کوین تا سال 2020 به یک میلیون دلار برسد، فراموش نشده است.البته بنا بر گزارش‌ها، این پلتفرم صرافی در بدو راه اندازی مورد یک حمله DDOS قرار گرفت که توانست در برابر آن مقاومت نشان دهد.

Decrypt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…