صفحه اول اخبار صدور مدارک دانشگاهی بر روی بلاک چین توسط دولت مالت

صدور مدارک دانشگاهی بر روی بلاک چین توسط دولت مالت

۰
0
صدور مدارک دانشگاهی بر روی بلاک چین توسط دولت مالت

دولت بلاک چین دوست مالت از پروژه جدیدی برای ثبت مدارک دانشگاهی بر روی ساختار بلاک چین با هدف مقابله با جعل مدرک خبر داده است. با این ابتکار جدید که وزیر آموزش و استخدام مالت از فاز آزمایشی آن رونمایی کرده است، تمام مؤسسات دانشگاهی مالت می‌توانند مدارک فارغ‌التحصیلان را بر روی یک ساختار مبتنی بر بلاک چین ایجاد و مدیریت کنند.

بعد از اجرای موفقیت‌آمیز این طرح در موسسه مطالعات گردشگری و دانشکده علوم و فنون مالت، اکنون مسئولان دولت این کشور با امضای یک موافقت‌نامه اصولی با شرکت Learning Machine خواستار اجرای آن در ابعاد وسیع‌تر شده‌اند.

«دکتر دن هاگز» مدیر عملیات این پروژه معتقد است: «اتلاف زمان و پول در فرایند درخواست و تأیید مدارک دانشگاهی عمدتاً به معنی از دست دادن فرصت‌ها برای مؤسسات آموزشی، کارفرمایان و جوامع آن‌ها است.»

با اجرای این طرح زنجیره بلوکی، مؤسسات آموزشی و دانشگاه‌های مالت ضمن استفاده از قابلیت‌های این فناوری برای صدور و مدیریت مدارک دانشگاهی می‌توانند از جعل و دست‌کاری در مدارک جلوگیری کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  بلاک چین تلگرام تا آخر همین ماه راه اندازی می‌شود

آقای نخست وزیر و بلاک چین

جوزف ماسکت، نخست وزیر مالت از زمانی که در نشست مجمع عمومی سازمان ملل درباره مزایای فناوری بلاک چین صحبت کرد، به چهره آشنایی برای متخصصان بلاک چین تبدیل شده است.

وی بر این باور است که اجرایی شدن این پروژه در ابعاد وسیع، گام مهمی برای پذیرش فناوری بلاک چین در میان کشورها است و می‌تواند مردم را خیلی سریع‌تر با این فناوری آشنا کند.

بلندپروازی‌های آقای نخست وزیر به اینجا ختم نشده است. به گفته آقای جوزف ماسکت دانشگاه مالت دوره‌های آموزشی بلاک چین را در سطح کارشناسی ارشد به زودی آغاز خواهد کرد.

از همین رو انتظار می‌رود ظرف چند سال آینده اقتصاد این جزیره اروپایی با ساختارشکنی گسترده روبه‌رو شود و شدیداً از فناوری بلاک چین تأثیر بپذیرد.

BTCmanager

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…