صفحه اول اخبار رهگیری کیفیت مواد غذایی و کشاورزی مالزی با بلاک چین

رهگیری کیفیت مواد غذایی و کشاورزی مالزی با بلاک چین

۰
0
رهگیری کیفیت مواد غذایی و کشاورزی مالزی با بلاک چین

دولت مالزی با هدف مدیریت کیفیت و اصالت مواد کشاورزی و غذایی در بخش صادرات و تولید از قابلیت‌های فناوری بلاک چین استفاده می‌کند.

چند روز پیش جورج‌تاون آمریکا میزبان اکسپو Penang International Halal از طرف دولت مالزی بود. در این اکسپو مجموعه‌ای از تولیدکنندگان محصولات غذایی و کشاورزی مالزی گرد هم آمده بودند.

وزیر کشاورزی مالزی در این اکسپو ضمن تاکید بر روی سیاست‌های حمایتی دولت از این صنعت اعلام کرد از قابلیت‌های فناوری بلاک چین در یک سیستم رهگیری استفاده خواهد شد.

این سیستم هم مسئولیت‌پذیری را افزایش می‌دهد و هم موجب کنترل بهتر محصولات کشاورزی در این کشور می‌شود.

مالزی به عنوان یک کشور اسلامی در سال 2017 به میزان 10 میلیارد دلار محصولات غذایی حلال را به نقاط مختلف جهان صادر کرده است و با ادامه همین روند صاحب‌نظران پیش‌بینی می‌کنند این رقم به صورت تصاعدی رشد کند.

اما نقشی که فناوری بلاک چین می‌تواند در افزایش سودآوری مالزی بازی کند، افزایش قدرت نظارت بر روی محصولات کشاورزی و غذایی از مرحله تولید تا مصرف است.

این مطلب را از دست ندهید:  ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

از طرفی افزایش سرعت تراکنش‌ها و عدم تغییر پذیری داده‌ها بر روی یک شبکه بلاک چین از دیگر جذابیت‌های این فناوری برای دولتمردان مالزی بوده است. 

علاوه بر اینها سیم تزه‌تزین، وزیر کشاورزی مالزی در این باره می‌گوید: «فناوری بلاک چین در صورتی که ما با اپیدمی یک بیماری خطرناک مواجه شده باشیم باعث می‌شود تا بهتر منشا محصولات کشاورزی و غذایی را تشخیص دهیم و از خطر بیماری مصون باشیم».

با این ابتکار زنجیره بلوکی مردم مالزی هم می‌توانند انتظار داشته باشند ضمن اینکه محصولات غذایی حلال را خریداری می‌کنند، کیفیت آنها هم تضمین شده و بدون آلودگی است.

BTCmanager

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…