صفحه اول اخبار به کارگیری بلاک چین در سیستم حمل و نقل عمومی مادرید

به کارگیری بلاک چین در سیستم حمل و نقل عمومی مادرید

۰
0
به کارگیری بلاک چین در سیستم حمل و نقل عمومی مادرید

ممکن است به زودی گزینه استفاده از سیستم پرداخت مبتنی بر بلاک چین در اختیار مسافران در مادرید قرار بگیرد.

بر اساس گزارش‌ها، شرکت حمل و نقل شهرداری مادرید در نظر دارد یک اپلیکیشن مبتنی بر بلاک چین به کار بگیرد که به کاربران امکان پرداخت ایمن و مطمئن هزینه‌ها را می‌دهد.

چند ماه گذشته پروژه منحصر به فرد Madrid in Motion در شهر پیشنهاد داده شد که بیش از 300 درخواست در این زمینه دریافت کرد. هدف این پروژه ایجاد یک سیستم حمل و نقل شهری کارآمدتر، ایمن‌تر و با فناوری پیشرفته‌تر است.

پس از مذاکرات بسیار، در نهایت وتوم (Vottum) یک استارتاپ داخلی، انتخاب شد تا با همکاری بانک سانتاندر روی این پروژه کار کند.

 

سیستم پرداخت یکپارچه بر پایه بلاک چین

این شرکا برای توسعه یک سیستم چند منظوره با یکدیگر همکاری می‌کنند و این شهر خودش را به عنوان یک موقعیت مناسب برای چنین سرمایه گذاری معرفی می‌کند. بنا بر گزارش‌ها، حدود 68 درصد از شهروندان مادرید حداقل یک بار در طول رفت و آمد خود از خطوط انتقال استفاده می‌کنند، که زمان متوسط آن 62 دقیقه در داخل شهر است.

در حال حاضر بیش از 30 شرکت در خدمت بخش حمل و نقل عمومی هستند که شامل کرایه اتومبیل، تاکسی، مترو و اتوبوس می‌شود. هر یک از این خدمات سیستم پرداخت مخصوص به خود را دارد که در آن لازم است هر کاربر اطلاعات شخصی خود را برای پرداخت‌ها ثبت کند.

این مطلب را از دست ندهید:  استقبال دولت آلمان از فناوری بلاک چین

برای کوتاه کردن این فرآیند که زمان‌بر و هزینه‌بر است، وتوم و سانتاندر برای یکپارچه کردن حمل و نقل عمومی شهر یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین ایجاد خواهند کرد. این اپلیکیشن همچنین یک سیستم پرداخت و پردازش ارائه می‌دهد و در عین حال امنیت داده‌ها را بهبود می‌بخشد.

پردازش و اعتبارسنجی اطلاعات کاربران با یکسان بودن تمام خدمات حمل و نقل ارائه شده در مادرید از طریق این اپلیکیشن امکان پذیر است. این اقدام باعث آسان‌تر شدن استفاده شهروندان از وسایل حمل و نقل عمومی و پرداخت ساده و شفاف‌تر می‌شود.

این سیستم مبتنی بر بلاک چین تلاش‌ها و زمانی را که برای کامل کردن پرداخت‌ها لازم است را کاهش می‌دهد. همچنین، ریسک‌های کمتری را نیز شامل می‌شود.

مشارکت بانک سانتاندر در این پروژه تعجب‌آور نیست. سانتاندر یکی از بانک‌های بسیار مشهور این کشور است و به دلیل حمایت و پذیرش فناوری بلاک چین شناخته شده است.

به تازگی آن‌ها یک راهکار پرداخت با استفاده از ریپل، را به آمریکای لاتین ارائه دادند. ماه گذشته، سانتاندر به اولین بانکی در جهان تبدیل شد که اوراق قرضه بر پایه بلاک چین را روی اتریوم صادر کرد.

The Blockchain Land

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…