صفحه اول رمز ارز کاردانو آیا قرارداد های هوشمند کاردانو مورد توجه قرار می‌گیرند؟

آیا قرارداد های هوشمند کاردانو مورد توجه قرار می‌گیرند؟

۰
0
آیا قرارداد های هوشمند کاردانو مورد توجه قرار می‌گیرند؟

شرکت IOHK آخرین نسخه قرارداد هوشمند جدید خود را برای کاردانو ارائه می‌دهد. «چارلز هاسکینسون» امیدوار است که نظرات افراد بسیاری را جلب کند.

500 توسعه دهنده به دانشگاه وایومینگ سرازیر شدند تا برای نخستین بار زبان برنامه نویسی پلوتوس برای کدنویسی قراردادهای هوشمند در بلاک چین کاردانو و همچنین راه اندازی آن را امتحان کنند.

کاردانو و پلوتوس توسط شرکت IOHK توسعه یافته است. چارلز هاسکینسون، مدیرعامل آن امیدوار است که تکرار موفقیت، نوآوری و علاقه برخی از بهترین‌های این صنعت را جلب کند. در واقع، این رویداد نشست بلاک چین وایومینگ نامیده شده است.

هاسکینسون با اشاره به شبکه آزمایشی کاردانو که برای برنامه‌های IOHK در این ماه راه اندازی می‌شود، گفت: «ما آخرین و جامع‌ترین نسخه پلوتوس را به نمایش می‌گذاریم و آماده راه اندازی دوره جدیدی از نقشه راه این رمز ارز با عنوان Goguen هستیم.»

اگر اغراق نکنیم، نقشه راه کاردانو بلندپروازانه است. این تیم یک رویکرد نشأت گرفته از تحقیق را در پیش گرفته و یک پلتفرم قرارداد هوشمند را توسعه داده که ادعا می‌کند ویژگی‌های پیشرفته بیشتری نسبت به هر پروتکل موجود دیگری دارد.

هاسکینسون هم‌بنیانگذار اتریوم است و تیم او از مهندسان و محققانی از برترین دانشگاه‌های جهان تشکیل شده‌اند.

با این حال کاردانو سرعت کمی در توسعه داشته است، به ویژه در گذار به دوره رشد و توسعه این شبکه (the Shelley era)، که درباره اثبات سهام و در نهایت به معنای غیرمتمرکز بودن آن به اندازه بیت کوین است. زمانی که طول کشیده تا این پروژه انجام شود – چهار سال و نیم از زمان آغاز آن – باعث بروز انتقادات زیادی شده است.

این مطلب را از دست ندهید:  کشورهای بریکس می خواهند از رمزارز برای تسویه حساب‌های مالی استفاده کنند

اما هاسکینسون با بیان اینکه برای ساختن یک بلاک چین ایمن و کارآمد که مقاصد صدساله دارد از این پروژه دفاع می‌کند و می‌گوید زمان لازم است. او می‌گوید آن‌ها در مسیر پیشرفت قرار دارند، اما محدود به واقعیت‌های توسعه مانند نوشتن کدهای بسیار و همچنین مشارکت جامعه هستند.

او گفت: «تنها به این دلیل که یک پارک می‌سازید، به این معنا نیست که یک نفر قرار است از آن استفاده کند، به آنجا برود و یا بازی کند.»

پلوتوس یک زبان برنامه نویسی است که برای قراردادهای هوشمند کاردانو ایجاد شده تا جریان پول، هویت و دارایی‌ها را در بلاک چین کنترل کند.

هاسکینسون گفت، هدف این است که بلاک چین غیرمتمرکزتر شود، پیش از اینکه پلوتوس و قراردادهای هوشمند را به سیستم کاردانو بیاوریم. او افزود: «اما ارائه قراردادهای هوشمند در راستای غیرمتمرکز شدن را به تأخیر نخواهیم انداخت.»

او همچنین مطرح کرد، توسعه بزرگ بعدی راه اندازی شبکه آزمایشی دیگری در 28 سپتامبر است که با جشن دومین سالگرد راه اندازی رسمی کاردانو مصادف خواهد بود.

هاسکینسون با بیان اینکه در ماه نوامبر یا دسامبر نیز، با راه اندازی شبکه آزمایشی اصلی دیگری، استفاده از الگوریتم اثبات سهام امکان پذیر خواهد بود و افراد می‌توانند شروع به ساختن کسب‌وکارها کنند که ما آن را استخر سهام می‌نامیم. او افزود: «کاردانو به طور قابل توجهی غیرمتمرکزتر از هر یک از رقبای ما خواهد بود.»

این ادعای قابل توجهی است، اما باید صبر کرد و دید که آیا می‌تواند به همین اندازه موفق باشد.

Decrypt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

نسخه جدید کاردانو به زودی عرضه می‌شود

«چارلز هاسکینسون»، هم‌بنیانگذار اتریوم و مدیرعامل کنونی شرکت IOHK، اعلام کرد که کاردانو ، …