صفحه اول اخبار بلاک چین مورد توجه شرکت نفتی شل قرار می‌گیرد

بلاک چین مورد توجه شرکت نفتی شل قرار می‌گیرد

۰
0
سرمایه‌گذاری شرکت نفتی شل در یک استارتاپ مبتنی بر بلاک چین

تولید، توزیع و تبادل انرژی در قالب یک سیستم غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین می‌تواند یک انقلاب نوین در صنعت انرژی پدید بیاورد.
پلتفرم انرژی LO3 که روی گذار از انرژی تجدید ناپذیر به تجدید پذیر در سطح جهانی فعالیت می‌کند موفق شده سرمایه قابل‌توجهی را از شل (Shell) دریافت کند.

یکی دیگر از اهداف پلتفرم LO3 ایجاد دموکراسی در صنعت انرژی است و برای تحقق این هدف باید بتواند منابع مختلف انرژی را دقیقاً ره‌گیری کند.

«کرک کوبرن» دراین‌باره معتقد است: «همین‌طور که ما به سمت آینده بدون کربن حرکت می‌کنیم، شرکت شل هم تصمیم دارد در شرکت‌های نوآور انرژی که همین هدف را دنبال می‌کنند سرمایه‌گذاری کند.»

در پلتفرم LO3 که دان و الکس تپ اسکات در کتاب انقلاب بلاک چین هم درباره آن صحبت کرده‌اند، اعضای شبکه می‌توانند با استفاده از یک اپلیکیشن موبایل تأمین‌کننده انرژی موردنظر خودشان را از میان تأمین‌کنندگان مختلف انتخاب کنند. این سیستم غیرمتمرکز انحصارگرایی را از بین می‌برد و رقابت برای کیفیت بهتر را افزایش می‌دهد.

این مطلب را از دست ندهید:  آیا فناوری زنجیره بلوک برای سازمان شما مناسب است؟

به‌عبارت‌دیگر نقش بلاک چین در این پلتفرم، ثبت دقیق داده‌های تأمین‌کننده انرژی و اطلاعات خرید حامل‌های انرژی است.

در این سیستم مبتنی بر بلاک چین از قراردادهای هوشمند هم استفاده شده تا نیاز به هیچ‌گونه دخالت انسانی در تولید، توزیع و تبادل انرژی وجود نداشته باشد.

«لارنس اورسینی» مدیرعامل پلتفرم LO3 هم ضمن ابراز رضایت از این همکاری به این نکته اشاره کرده که فناوری بلاک چین باعث بروز یک انقلاب گسترده در صنعت انرژی شده است.

گفتنی است این پلتفرم قبلاً هم توانسته سرمایه‌های کلانی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی دریافت کند و این نویددهنده کیفیت بالای خدمات آن در آینده است.

Coindesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…