صفحه اول زنجیره بلوک رقابت شرکت‌های بلاک چینی بر سر پروژه بانک مرکزی لیتوانی

رقابت شرکت‌های بلاک چینی بر سر پروژه بانک مرکزی لیتوانی

۰
0
رقابت شرکت‌های بلاک چینی بر سر پروژه بانک مرکزی لیتوانی

بانک مرکزی لیتوانی شرکت فناوری آی بی ام (IBM) و شرکت خدمات آی تی تییِتو (Tieto) را به عنوان اعضای نهایی توسعه پلتفرم بلاک چین خود برگزیده است.
FintechFutures نشریه اخبار فناوری مالی دراین‌باره گزارش داد این دو شرکت پلتفرم خود را آزمایش می‌کنند و برنده به عنوان بخشی از پروژه LBChain در اواخر سال 2019 اعلام می‌شود.

«آندرس آدامونیس» مدیر پروژه بانک مرکزی لیتوانی دراین‌باره گفت: «جلسه نهایی آزمایش نشان می‌دهد که کدام پلتفرم برای نیاز بازار مناسب‌تر است. ما معتقدیم که بزرگ‌ترین مزیت LBChain تطبیق‌پذیری آن است. ما در تلاش برای ایجاد پلتفرمی هستیم که نه‌تنها محصولات یا خدماتی را آزمایش کند که پیش از این به بازار ارائه شده است، بلکه برای ایجاد خدماتی که در حال حاضر تنها در ذهن یک معمار مالی وجود دارند، نیز مورد استفاده قرار بگیرد.»

آدامونیس همچنین افزود این پلتفرم قرار است چند مشکل که در حال حاضر مبتکران مالی با آن مواجه هستند، را حل کند. پایه این سیستم فبریک هایپرلجر و پلتفرم کوردا است و می‌تواند بسیاری از محصولات و خدمات مالی مختلف را بررسی کند.

این مطلب را از دست ندهید:  ضریب خطای قراردادهای هوشمند اتریوم کمتر می‌شود

بانک مرکزی لیتوانی پیش از این سیستم‌های شرکت‌های فناوری مالی سه کشور مختلف اروپایی را آزمایش کرده که راهکارهایی مانند سازگاری با قوانین ضد پولشویی، قوانین احراز هویت و همچنین پرداخت‌های فرامرزی و یک پلتفرم تجاری اشتراکی ثبت نشده را شامل می‌شود.

به گزارش کوین تلگراف، آی بی ام همچنین با پلتفرم بلاک چینی TBCASoft و گروه مخابرات SoftBank برای توسعه پلتفرم پرداخت بلاک چینی مخابراتی متقاطع کار می‌کند.

Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…