صفحه اول اخبار آسمان را با فناوری بلاک چین آبی‌تر می‌کنیم

آسمان را با فناوری بلاک چین آبی‌تر می‌کنیم

۰
0
آسمان را با فناوری بلاک چین آبی‌تر می‌کنیم

شورای شهر لیورپول اعلام کرد از فناوری بلاک چین برای کاهش حجم آلاینده ها در آسمان این شهر استفاده خواهد کرد.

این شهر انگلیسی قرار است تا ۲۰۲۰ میلادی به اولین شهر بدون آلاینده دنیا تبدیل شود. در همین راستا بنیاد پوزیدین یک پروژه آزمایشی یک ساله را برای شورای شهر لیورپول اجرا می‌کند.

در این پروژه که هسته اصلی آن را فناوری بلاک چین تشکیل می‌دهد تلاش شده تا از پلتفرمی‌برای تسهیل معامله نسخه توکنی شده اعتبارات کربن استفاده شود و هدف نهایی کاهش حجم گاز کربن دی اکسید به میزان ۱۱۰ درصد است.

منظور از اعتبارات کربن اسنادی هستند که قابلیت معامله دارند و خریداری آن ها به کشورها اجازه می‌دهد تا بتوانند به میزان یک تُن دی اکسید کربن در اتمسفر فضا منتشر کنند. این ها بخشی از قوانینی است که در معاهده زیست محیطی کیوتو به تصویب کشورهای عضو رسیده است.

شورای شهر لیورپول برای تبدیل شدن به شهر بدون آلاینده دنیا اقداماتی دیگر نیز انجام داده است از جمله اینکه ۱۵۰۰۰ لامپ کم مصرف را جایگزین لامپ های پرمصرف در خیابان های این شهر کرده است. همچنین در سال ۲۰۱۲ مسئولان به میزان ۵۵۸۰۰۰ تن مصرف گاز کربن دی اکسید را کاهش داده اند.

این مطلب را از دست ندهید:  5 روند بلاک چین در سال 2019 برای علاقه مندان به این فناوری

شهردار لیورپول درباره همکاری با بنیاد پوزیدین می‌گوید:

من از اینکه با این قرارداد می‌توانیم این فناوری مدرن را در شهرمان داشته باشیم خوشحالم. خدمات پوزیدین اولین در نوع خودش است که توانسته راهکاری به دولت ها، کسب و کارها و اشخاص حقیقی در سراسر دنیا ارائه دهد تا بتوانند آثار بد تغییرات آب و هوایی را از بین ببرند.

اما بنیاد پوزیدین واقع در جزیره مالت یک موسسه غیرانتفاعی است که در حوزه حفاظت از جنگل ها فعالیت می‌کند. این بنیاد با استفاده از فناوری بلاک چین امکان ردگیری شفاف تغییرات محیط زیستی و مقابله با آن ها را فراهم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

فناوری بلاک‌چین عامل کاهش هزینه در صنعت نفت

مدیر استارتاپ آمریکایی ادعا کرد استفاده از قابلیت‌های بلاک‌چین در زیرساخت‌های صنعت نفت هزی…