صفحه اول اخبار آسمان را با فناوری بلاک چین آبی‌تر می‌کنیم

آسمان را با فناوری بلاک چین آبی‌تر می‌کنیم

۰
0
آسمان را با فناوری بلاک چین آبی‌تر می‌کنیم

شورای شهر لیورپول اعلام کرد از فناوری بلاک چین برای کاهش حجم آلاینده ها در آسمان این شهر استفاده خواهد کرد.

این شهر انگلیسی قرار است تا 2020 میلادی به اولین شهر بدون آلاینده دنیا تبدیل شود. در همین راستا بنیاد پوزیدین یک پروژه آزمایشی یک ساله را برای شورای شهر لیورپول اجرا می‌کند.

در این پروژه که هسته اصلی آن را فناوری بلاک چین تشکیل می‌دهد تلاش شده تا از پلتفرمی‌برای تسهیل معامله نسخه توکنی شده اعتبارات کربن استفاده شود و هدف نهایی کاهش حجم گاز کربن دی اکسید به میزان 110 درصد است.

منظور از اعتبارات کربن اسنادی هستند که قابلیت معامله دارند و خریداری آن ها به کشورها اجازه می‌دهد تا بتوانند به میزان یک تُن دی اکسید کربن در اتمسفر فضا منتشر کنند. این ها بخشی از قوانینی است که در معاهده زیست محیطی کیوتو به تصویب کشورهای عضو رسیده است.

شورای شهر لیورپول برای تبدیل شدن به شهر بدون آلاینده دنیا اقداماتی دیگر نیز انجام داده است از جمله اینکه 15000 لامپ کم مصرف را جایگزین لامپ های پرمصرف در خیابان های این شهر کرده است. همچنین در سال 2012 مسئولان به میزان 558000 تن مصرف گاز کربن دی اکسید را کاهش داده اند.

این مطلب را از دست ندهید:  ساختار بلاک چین برای اثبات وجود بیمه به کار گرفته می‌شود

شهردار لیورپول درباره همکاری با بنیاد پوزیدین می‌گوید:

من از اینکه با این قرارداد می‌توانیم این فناوری مدرن را در شهرمان داشته باشیم خوشحالم. خدمات پوزیدین اولین در نوع خودش است که توانسته راهکاری به دولت ها، کسب و کارها و اشخاص حقیقی در سراسر دنیا ارائه دهد تا بتوانند آثار بد تغییرات آب و هوایی را از بین ببرند.

اما بنیاد پوزیدین واقع در جزیره مالت یک موسسه غیرانتفاعی است که در حوزه حفاظت از جنگل ها فعالیت می‌کند. این بنیاد با استفاده از فناوری بلاک چین امکان ردگیری شفاف تغییرات محیط زیستی و مقابله با آن ها را فراهم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…