صفحه اول اخبار صدور اعتبارنامه های تجاری بر روی بلاک چین در تامین مالی معاملات

صدور اعتبارنامه های تجاری بر روی بلاک چین در تامین مالی معاملات

۰
0
صدور اعتبارنامه های تجاری بر روی بلاک چین در تامین مالی معاملات

دو شرکت فعال در حوزه فناوری یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین می‌سازند که فرایند مدیریت و صدور اعتبارنامه (Letter of Credit) را تسهیل می‌کند.با کاربرد فناوری بلاک چین (Blockchain) صدور و استفاده از اعتبارنامه خیلی آسان‌تر از گذشته می‌شود.

اکنون سالانه میزان تراکنش هایی که بر مبنای همین اعتبار نامه‌ها پردازش می‌شوند بیشتر از 2/3 تریلیون دلار است.

حالا طراحان این پلتفرم مبتنی بر بلاک چین معتقدند با این کار جریان رفت و آمد پول بین طرفین یک معامله تسهیل می‌شود و امنیت پرداخت‌ها افزایش پیدا می‌کند.

در دنیای تجارت، اعتبارنامه یکی از ابزارهای اصلی کشورها برای صادرات و واردات است. اما شرکت LC lite تخمین می‌زند که تا 80 درصد از محتوای اعتبارنامه ها دچار عدم یک‌دستی است.

استفاده از یک ساختار بلاک چینی در اینجا این عدم یک‌دستی که عمدتا نتیجه خطای انسانی است را کاهش می‌دهد.

برای این منظور شرکت Incomlend که یکی دیگر از مجریان این پلتفرم است توکن‌هایی با نام «LC Lite Token» را طراحی و ایجاد می‌کند که وسیله پرداخت در این پلتفرم خواهد بود و قرارداد اعتبارنامه را به یک دارایی قابل معامله تبدیل می‌کند.

این مطلب را از دست ندهید:  دفترکل توزیع شده و فناوری‌های مرتبط با آن

دیمیتری کوچنیرنکو که از مسئولان هر دو شرکت است درباره این پروژه می‌گوید:

زنجیره بلوک LC Lite با ثبت داده‌های منحصر به فرد یک تراکنش در یک ساختار غیرقابل تغییر و شفاف، واسطه‌ها را حذف می‌کند. به علاوه ویژگی قراردادهای هوشمند که به صورت خودکار و به شرط اجرا شدن مفاد اعتبار نامه ، صادر کننده و وارد کننده را به همدیگر وصل می‌کند تراکنش‌ها را به شکل بهینه‌ و سریع‌تر اجرا می‌کند.

نقش این فناوری جدید در تامین مالی بین‌المللی قابل انکار نیست. از همین رو سازمان تجارت جهانی پیش‌بینی می‌کند تریلیون‌ها دلار در طی چند سال آینده به خاطر فناوری بلاک چین به ارزش صنایع افزوده خواهد شد.

BTCmanager

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…