صفحه اول رمز ارز توجه نکردن به تجربه کاربری، رمز ارزها را محکوم به شکست می‌کند

توجه نکردن به تجربه کاربری، رمز ارزها را محکوم به شکست می‌کند

۰
0
توجه نکردن به تجربه کاربری، رمز ارزها را محکوم به شکست می‌کند

شاید یک عمر طول بکشد تا پروژه‌های برتر بلاک چینی مانند بیت کوین و اتریوم را به زیرساخت‌های عمومی مفید رو به توسعه تبدیل کرد. در حال حاضر حوزه رمز ارزها در بخش‌های مختلف به برنامه نویسان، مدیران تولید، وکلا، نویسندگان، مترجمان و در مجموعه به نیروی ماهر بسیاری نیاز دارند.
در حالی که این موضوع در فضای بلاک چین بر کسی پوشیده نیست، یکی از نیروهای ماهری که در این بخش به‌شدت مورد نیاز است، طراح‌ها هستند که کارشان ایجاد تجربه کاربری به بهترین نحو ممکن است.

برای نمونه، تیم توسعه دهنده اپلیکیشن اسکوئر از هفته گذشته به دنبال یک طراح ارشد برای پیوستن به این مجموعه است. این شرکت در ماه جولای اعلام کرد، هر نیرویی که به استخدام این مجموعه دربیاید، به شکل‌گیری آینده بیت کوین کمک خواهد کرد.

اسکوئر ایده درستی دارد؛ طراح‌ها گزینه کلیدی برای ایجاد تجربه‌های کاربری در اکوسیستم‌های مفید هستند.

این یک کشف بی‌سابقه نیست، تنها یک تذکر مهم برای سهامداران در سرتاسر فضای رمز ارزها برای ادامه روند پیشروی است. چگونه ما می‌توانیم کارایی این زیرساخت عمومی را برای زندگی روزمره مردم در تمام گروه‌ها افزایش دهیم؟

در مسیر موفقیت در تجربه کاربری

رمز ارزهای برتر مانند بیت کوین و اتر در حال حاضر برخی از جنبه‌های تجربه کاربری بی‌نظیری مانند توانایی ارسال پول مانند یک پیام بدون مجوز از هر نقطه‌ای از جهان را دارند.

البته هنوز کارهای زیادی است که می‌توان در زمینه تجربه کاربری برای این پول جدید انجام داد. کلیدهای خصوصی یکی از متداول‌ترین ویژگی‌های ذکرشده هستند که کارشناسان می‌گویند حوصله کاربران معمولی را سر می‌برد، اما این کلیدهای خصوصی تنها چیزی نیستند که بتوانند پلی برای شکاف تجربه کاربری باشند.

این مطلب را از دست ندهید:  نکاتی درباره پروژه جدید فیسبوک با عنوان لیبرا

البته، چشم انداز مثبتی وجود دارد که می‌تواند به طور چشمگیری بر این گپ‌ها در طول زمان غلبه کند، همان اتفاقی که برای اینترنت نیز افتاد. اما زمان در حال گذر و تعداد سهام زیاد است.

سرویس‌های پرداخت‌های اصلی شناخته شده در حال کاربردی‌تر شدن هستند و تلاش لیبرا فیسبوک نشان داده است احساس نارضایتی مقامات رسمی بین‌المللی نسبت به پولی که نمی‌توانند کنترل کنند، رو به گسترش است.

به همین دلیل است که به‌طور کلی رفتن سریع به سمت تجربه کاربری حائز اهمیت است. همان طور که «بابی گودلات»، طراح محصولات در فیسبوک در هفته‌ای که گذشت، مطرح کرد؛ «رمز ارزها به موفقیت تجربه کاربری نیاز دارند.»

او در توییتی نوشت: «اگر تجربه کاربری در رمز ارزها 10 برابر آسان‌تر نشود، تقریباً شکست خواهد خورد.» در صورت دستیابی به موفقیت، رمز ارزهای برتر می‌توانند به خوبی پول رایج تحت حمایت دولت‌ها قرار بگیرند.

این یک قاعده مجموع صفر (zero-sum) نیست که در آن رمز ارزها در مقابل پول رایج در یک نبرد گلادیاتوری قرار دارند و برنده همه چیز را از آن خود می‌کند. رمز ارزها طراحی شده‌اند تا در زمینه خود مفید باشند و دارایی‌های سنتی را به شکل توکن دربیاورند.

چگونگی ورود طراحان بیشتر به این حوزه، پرسش خوبی برای مطرح کردن است و این سؤال که در حال حاضر بسیاری نیز وارد این بخش شده‌اند و آیا این موضوع ادامه‌دار خواهد بود از سوالاتی است که می‌توان به آن پاسخ داد.

Blockonomi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ابر رایانه گوگل مشکلی برای رمز ارزها ایجاد نمی‌کند

«ویتالیک بوترین» سازنده اتریوم درباره اینکه آیا پردازش ابر رایانه کوانتومی گوگل برای رمز ا…