صفحه اول زنجیره بلوک جمع آوری 8 میلیون دلار برای استارتاپ بلاک چینی احراز هویت

جمع آوری 8 میلیون دلار برای استارتاپ بلاک چینی احراز هویت

۰
0
یک استارتآپ کره‌ای با نام آیکان‌لوپ که بر روی ارائه سیستم‌های غیرمتمرکز احراز هویت با استفاده از بلاک چین متمرکز شده توانست چندین میلیون دلار کمک مالی جمع‌آوری کند.

یک استارتآپ کره‌ای با نام آیکان‌لوپ که بر روی ارائه سیستم‌های غیرمتمرکز احراز هویت با استفاده از بلاک چین متمرکز شده توانست چندین میلیون دلار کمک مالی جمع‌آوری کند.

این نخستین سرمایه پذیری بزرگ شرکت آیکان لوپ از زمان راه اندازی آن در سال 2016 بود که با مشارکت شرکت‌هایی مانند شرکت فناوری مالی کره (KOTEC) و شرکت سرمایه گذاری T.S. و دیگران انجام شد.

 

ساخت یک سرویس احراز هویت مبتنی بر بلاک چین

آیکان لوپ در حال برنامه‌ریزی برای جمع آوری کمک‌های مالی برای راه اندازی سرویس احراز هویت دیجیتالی مبتنی بر بلاک چین خود است که my-ID نام دارد. بنا بر اعلام این شرکت، my-ID می‌تواند برای باز کردن حساب‌های بانکی بدون نیاز به احراز هویت حضوری مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین با استفاده از این سرویس، اطلاعات احراز هویت در تلفن همراه کاربر ذخیره می‌شود، بنابراین کاربران می‌توانند دوباره از این داده‌ها برای باز کردن حساب و دسترسی به دیگر خدمات که نیازمند احراز هویت است، استفاده کنند.

در کنار خدمات احراز هویت، آیکان لوپ از این کمک مالی جمع آوری شده برای ارتقای بیشتر my-ID Alliance که شامل 27 سازمان از بخش‌های مختلف صنعت مانند بانک‌ها، شرکت‌های امنیتی، تجارت الکترونیک و کارخانه‌هاست، استفاده می‌کند.

این مطلب را از دست ندهید:  مدیریت دارو از تولید تا مصرف با فناوری بلاک چین

 

رویکرد کره جنوبی نسبت به بلاک چین

در ماه فوریه، شهرداری سئول پلتفرم آیکان لوپ را به کار گرفت. در آن زمان «جی کی کیم»، عضو شورای موسسه آیکان و مدیرعامل آیکان لوپ، گفت که این شرکت انتظار دارد که موارد استفاده از بلاک چین‌های عمومی تحت هدایت دولت افزایش یابد.

در تابستان سال جاری خبری منتشر شد مبنی بر اینکه پایتخت کره جنوبی به دنبال صدور یک ارز دیجیتال با نام S-coin با هدف تشویق شهروندان به مشارکت در امور دولتی، تسهیل همکاری میان شهروندان و جمع آوری داده‌هاست.

بانک شینهان، قدیمی‌ترین بانک کره جنوبی نیز به تازگی همکاری‌اش را با دو شرکت برای گسترش یک سیستم مدیریت کلید خصوصی برای سرویس‌های بانکی خود آغاز کرده است. انتظار می‌رود نخستین آزمایش این سیستم‌های جدید در ماه اکتبر آغاز شود.

Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…