صفحه اول اخبار چرا جی پی مورگان یک رمز ارز راه می‌اندازد؟

چرا جی پی مورگان یک رمز ارز راه می‌اندازد؟

۰
0
چرا جی پی مورگان یک رمز ارز راه می‌اندازد؟

جیمی دایمن مدیرعامل گروه مالی جی پی مورگان (JP Morgan) از توسعه یک رمز ارز پایدار مبتنی بر بلاک چین با نام JPM coin توسط گروه جی پی مورگان خبر داده است. این دارایی دیجیتال بر روی یک بلاک چین خصوصی از همین شرکت با نام Quorum پیاده سازی شده است.
عمر فاروق که سرپرستی بخش زنجیره بلوک (Blockchain) در گروه مالی جی پی مورگان را بر عهده دارد در مصاحبه با CNBC گفته است: صرفاً بخش کوچکی از حجم 6 تریلیون دلاری تراکنش‌های این موسسه در قالب این کوین جدید خواهد بود.

بسیاری از فعالان عرصه رمز ارزها و بلاک چین هم ضمن انتقاد از این پروژه، می‌گویند JPM Coin شکست خورده و مستعد فساد است. اما حقیقت ماجرا این است که جیمی دایمن یک‌شبه طرفدار رمزارزها نشده است. کما اینکه سابقه بدگویی‌های وی از بیت کوین (Bitcoin) برای دو سال گذشته تمام فضای مجازی را پر کرده بود.

اما او هم مثل خیلی دیگر از همکارانش در وال استریت می‌دانند که استفاده از یک ساختار بلاک چینی و ایجاد توکن می‌تواند خیلی از هزینه‌های تراکنشی را کاهش دهد.

حتی دکتر روبینی هم با رمز ارز پایدار جی پی مورگان مخالف است!

اگر چه این تغییر رویکرد در جی پی مورگان را می‌توان به فال نیک گرفت اما خیلی از اهالی بیتکوینستان! با ایده و نحوه پیاده‌سازی JPM Coin مشکل دارند.

این مطلب را از دست ندهید:  الکترونیوم امکان استخراج با تلفن همراه را در ترکیه فعال می‌کند

مثلاً گروهی از تریدرها گفته‌اند این کوین اصلاً در گروه رمز ارزها جای نمی‌گیرد و حتی بعضی‌ها آن را یک شتکوین! نامیده‌اند.

آنتونی پامپلیانو که قبلاً درباره تحلیل‌های او از قیمت بیت کوین برای شما نوشته‌ایم در توییتی این JPM Coin را به سخره گرفته است.

 

چرا جی پی مورگان یک رمز ارز راه می‌اندازد؟

مدیر اجرایی ریپل، برد گارلینگ هاوس (Brad Garlinghouse) هم در توییتر نوشته این اقدام جی پی مورگان دقیقاً مثل تأسیس شدن شرکت بعد از عرضه عمومی سهام نت اسکیپ است. در واقع او تلویحاً به فرصت‌طلبی جی پی مورگان و دار و دسته‌اش در وال استریت اشاره کرده است.

در نهایت حتی نوریل روبینی که یکی از دشمنان قسم‌خورده بیت کوین است با این توییت آب پاکی را بر روی دست JPM Coin ریخته است.

حتی دکتر روبینی هم با رمز ارز پایدار جی پی مورگان مخالف است!

او نوشته چطور این کوین جدیدی که می‌گویند جی پی مورگان ایجاد کرده می‌تواند به بلاک چین/ رمز ارزها ربط داشته باشد؟ این کوین بر روی یک بلاک چین خصوصی پیاده‌سازی شده، قابل دسترسی برای همه نیست، متکی به نهادهای مرکزی برای تأیید تراکنش‌ها است، متمرکز است در نتیجه رمز ارز نیست بلکه جُک است!

newsbtc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…