صفحه اول اخبار بیت کوین دوستدار محیط‌زیست می‌شود

بیت کوین دوستدار محیط‌زیست می‌شود

۰
0
بیت کوین دوستدار محیط‌زیست می‌شود

شهرداری شهر هیروساکی باهدف حفاظت از شکوفه های گیلاس از اشخاص حقیقی و حقوقی درخواست کمک مالی کرده و این نیکوکاری شهروندان در قالب بیت کوین نیز پذیرفته می‌شود.

باغ های شکوفه گیلاس به همراه عمارت تاریخی که در آن واقع شده از عوامل اصلی جذب توریست به شهر هیروساکی هستند و شهرداری و سایر نهادهای مسئول سالانه هزاران دلار برای نگهداری و مراقبت از آن خرج می‌کنند.

اما فشارهای اقتصادی و بودجه های محدود باعث شده آن ها از دوستداران این جاذبه توریستی درخواست کمک مالی داشته باشند. همچنین امکان کمک از طرف ساکنین کشورهای خارجی که به طبیعت ژاپن علاقه مند هستند نیز یکی دیگر از دلایلی بوده که مدیران ژاپنی را به استفاده از بیت کوین واداشته است.

درواقع بیت کوین به عنوان یک ارز رایج تر با نرخ حواله کرد کمتر نسبت به ین ژاپن در کشورهای خارجی علاقه مندان بیشتری دارد که همین موضوع افزایش کمک های مالی را در پی خواهد داشت.

Coincheck  که مرکز خدمات مبادله و ذخیره بیت کوین در ژاپن است ادعا کرده که فعلاً 0.5749 بیت کوین که تقریباً معادل 720 دلار است از طرف مردم اهداشده و اگرچه این رقم اندکی است اما به شهرداری این شهر ژاپنی کمک می‌کند تا مقداری از هزینه هایش بکاهد.

این مطلب را از دست ندهید:  بایننس 30 رمز ارز برای افزودن به پلتفرم آمریکا در نظر گرفت

رویکردی جدید به نیکوکاری

ژاپن که در اوایل همین ماه پذیرش بیت کوین را آغاز کرده، چشم انداز وسیعی برای این طرح در نظر گرفته که یکی از مزایای آن برطرف کردن سختی های پیرامون اهدای کمک مالی و خیرخواهانه است. یکی از مسئولین شورای شهر هیروساکی بیان کرده که قابلیت های زنجیره بلوک ازجمله پرداخت سریع، کارمزدهای کمتر و شفافیت و امنیت تراکنش ها باعث شده افراد رغبت بیشتری به اهدای کمک مالی داشته باشند.

اگرچه بیت کوین در طول تاریخ نه چندان طولانی خود در موارد بسیاری به عنوان ابزاری برای اهدا کمک مالی مورداستفاده قرارگرفته و برای مثال صلیب سرخ آمریکا و کمپین کودکان را نجات دهید از نمونه های موفق آن هستند اما همچنان خیلی از دولت ها آن را به رسمیت نمی‌شناسند و برای هیچ گونه فعالیتی از آن استفاده نمی‌کنند.

اما کارشناسان بعد از تحلیل رفتار شورای شهر و شهرداری ژاپن در پذیرش بیت کوین به این نکته پی برده اند که ضریب پذیرش بیت کوین در میان مردم عادی ژاپن به طرزی افزایش یافته است که حتی مسئولین این کشور برای تقویت ظرفیت توریستی مجاب به استفاده از آن شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…