صفحه اول بیت‌کوین آیا بیت کوین پول آینده است؟

آیا بیت کوین پول آینده است؟

۰
0
آیا بیت کوین پول آینده است؟

سوالی که این روزها ذهن همه را درگیر کرده این است که آیا بیت کوین پول آینده است؟ مدیرعامل سابق یک بانک مطرح سوئیس با انتقاد از نرخ بهره منفی آن را به معنای بی‌ارزش شدن پول دانست. اظهارنظرهای او در حالی مطرح می‌شود که کشورهای جهان با فشار اقتصادی مواجه هستند و بانک‌های مرکزی آن‌ها به اقدامات شدیدتری متوسل شده‌اند. آیا زمان آن فرا نرسیده است که بیت کوین را به طور جدی بررسی کنیم؟

 

پول دیگر ارزش ندارد

به گفته «اسوالد گروبل» رییس بانک Credit Suisse بین سال‌های 2004 تا 2007 و مدیر اجرایی بانک UBS Group AG از سال 2009 تا 2011 ، اقدامات شدید بانکی مانند نرخ بهره منفی باعث کاهش بیشتر رشد اقتصادی می‌شود.

گروبل در مصاحبه‌ای با روزنامه سوئیسی NNZ گفت نرخ بهره منفی دیوانه کننده است. بدان معنا که پول دیگر ارزشی ندارد. تا زمانی که نرخ بهره منفی باشد، صنعت مالی به کوچک شدن ادامه می‌دهد.

بانک ملی سوئیس در سال 2015 در تلاش برای حفظ سلطه فرانک، از نرخ بهره منفی استفاده کرد. با این وجود بانک‌ها هنوز هم با چالش مواجه هستند و Credit Suisse اعلام کرد که کارمزدها را برای مشتریان ثروتمندتر خود افزایش می‌دهد. بانک‌های دیگر نیز چنین اقداماتی را در چند سال گذشته انجام داده‌اند، به طوری که پس‌انداز کنندگان جریمه شده‌اند و انگیزه نگهداری پول رایج کاهش یافته است.

این مطلب را از دست ندهید:  بیت کوین دوستدار محیط‌زیست می‌شود

 

بانک مرکزی آمریکا از کاهش بیشتر نرخ بهره خبر داد

بانک مرکزی آمریکا با توجه به اینکه اقتصاد آتلانتیک شمالی نیز در خطر کوچک شدن قرار دارد، اقدام به کاهش نرخ بهره کرده است. «جروم پاول»، رییس بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد که این کاهش نرخ قابل تحمل است و این بانک تمام قدرت خود را به کار خواهد گرفت تا ریسک‌های جهانی اقتصاد را رفع کند.

پاول اضافه کرد که بانک مرکزی به زودی ترازنامه خود را برای بهبود عملکرد بازارهای بودجه کوتاه مدت ارائه می‌دهد.

 

آیا بیت کوین رو به جلو حرکت می‌کند؟

به نظر می‌رسد پول‌های رایج فعلی در حال از دست دادن ارزش خود هستند و این فرصت برای بیت کوین وجود دارد که به پول آینده تبدیل شود. یکی از ویژگی‌های بیت کوین این است که نمی‌توان آن را دست‌کاری کرد و بانک‌های مرکزی نمی‌توانند ارزش آن با چاپ بیشتر، کاهش نرخ بهره یا مقیاس‌های تسهیل کمی برای حفظ اقتصادهای شناور خود کاهش دهند.

در حال حاضر بیت کوین یک ماهی کوچک در دریاچه وسیع مالی است، اما زمانی که این دریاچه شروع به بخار کردن کند و اقتصادهای مبتنی بر وام فرو بریزند، تنها این ماهی‌های کوچک باقی می‌مانند.

Bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سرقت بیت کوین در قالب آژانس کاریابی از افراد جویای کار

نیروی ویژه پلیس در منطقه اوتار پرادش هند، یک گروه فعال در سرقت بیت کوین را که به عنوان یک …