صفحه اول اخبار دعوت فرابورس از کارشناسان بلاک‌چین

دعوت فرابورس از کارشناسان بلاک‌چین

۰
0
دعوت فرابورس از کارشناسان بلاک‌چین

کارشناسان بلاک‌چین در ایران می‌توانند طرح‌های خود در زمینه استفاده از این فناوری در بخش ایجاد توکن و قراردادهای هوشمند را به سازمان فرابورس ارسال کنند. به گزارش آی آر بلاک‌چین به نقل از خبرگزاری مهر، «امیر هامونی» اعلام کرد فناوری بلاک‌چین قابلیت‌های متعددی برای بهبود خدمات مالی بانکی دارد و باید از ظرفیت آن استفاده کرد.

مدیرعامل فرابورس ایران با تاکید بر همین نکته از متخصصان ایرانی این فناوری درخواست کرد در موضوعات «انتشار و معاملات توکن با پشتوانه انواع اوراق بهادار» و «بهره‌گیری از قراردادهای هوشمند در فرایندهای انجام معاملات» طرح‌های خودشان را به این سازمان ارائه دهند.

گفتنی است از چندی پیش کمیته‌ای به‌منظور بررسی جوانب مختلف فناوری بلاک‌چین در این نهاد تشکیل شده است.

در این کمیته واکنش سازمان‌های بورس در کشورهای مختلف نسبت به رمز ارزها و انتشار توکن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

همچنین قرار شده این کمیته با بررسی ظرفیت اکوسیستم مالی کشور ابزارهای مبتنی بر بلاک‌چین را برای آن‌ها طراحی کند.

امیر هامونی درباره کاربرد فناوری بلاک‌چین در بحث تأمین مالی هم معتقد است: «تسهیل در نقل‌وانتقال گواهی‌های شراکت تأمین مالی جمعی، کمک به تأمین مالی کسب‌وکارهای کوچک در یک بستر امن و شفاف و همچنین قابلیت تطابق با قوانین و مقررات مربوط به احراز هویت و ضد پولشویی از مزایای بلاک‌چین در حوزه تأمین مالی جمعی هستند.»

این مطلب را از دست ندهید:  بیت کوین در خدمت دانشجویان و بیماران

وی در نهایت خاطر نشان کرد که لازم است چالش‌های فناوری بلاک‌چین در صنایع مالی شناخته شود تا بتوان به شکل بهینه از آن استفاده نمود.

گفتنی است سازمان فرابورس ایران سال گذشته با برگزاری رویدادی موسوم به فین استارز کارگاه‌های متعددی را در زمینه آموزش مفاهیم این فناوری و آشنایی با رمز ارزها برگزار کرد که با استقبال گسترده علاقه‌مندان موجه شد.

فعالان این فناوری در ایران می‌توانند طرح پیشنهادی خود را در موضوعات مطرح شده حداکثر تا 15 مرداد ماه سال جاری به آدرس ایمیل این سازمان ارسال کنند.

 

mehrnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…