صفحه اول اخبار گزارش همایش بلاک چین ایران (روز اول)

گزارش همایش بلاک چین ایران (روز اول)

۱
2
گزارش لحظه به لحظه همایش بلاک چین ایران

رویدادهای همایش سراسری بلاک چین ایران که امروز و فردا در وزارت ارتباطات برگزار می‌شود را با گزارش مونا اشرف‌زاده و به صورت اختصاصی در آی آر بلاک چین دنبال کنید.

(پایان روز اول همایش بلاک چین ایران)

(16:50 – 16:15) هم‌اکنون سخنرانی سپهر محمدی، رییس انجمن بلاک‌چین ایران در حال برگزاری است. او درخواست کرد مبادلات روزانه مالی ایران با استفاده از رمز ارزهای پایدار از جمله DAI انجام شود. وی پیشنهاد کرد صادرکنندگان و واردکنندگان کالا از طرفین معاملات خود درخواست کنند تا ساختارهای سنتی را رها کرده و به سمت رمز ارزهای پایدار بیایند.

(16:15 – 16:00) سخنران بعدی همایش بلاک چین ایران حامد صالحی است که درباره کمپین ایران رسکیو بیت صحبت می‌کند. وی معتقد است رمز ارزها پتانسیل بالایی دارند و باید از آنها در هنگام بروز بلایای طبیعی از جمله سیل اخیری که در ایران اتفاق افتاد استفاده کرد.

گزارش همایش بلاک چین ایران (زنده)
حامد صالحی در همایش بلاک چین ایران

(16:00 – 15:30) هم‌اکنون کاوه مشتاق در همایش بلاکچین ایران سخنرانی می‌کند. از موضوعات سخنرانی وی مفهوم هش (Hash) و به طور کلی ماینینگ ارزهای دیجیتال است. وی به طور کامل تعرفه‌های برق و هزینه/فایده فرایند ماینینگ در ایران مورد بررسی قرار داد.

(15:15 – 15:00) ضیا صدر یکی دیگر از سخنرانان این همایش است که درباره حریم خصوصی در بیت کوین صحبت می‌کند. وی معتقد است بیت کوین نه کاملا ناشناس است و نه کاملا شفاف. اما به هر حال رمز ارز بیت کوین نیازمند حریم خصوصی است و فقدان حریم خصوصی باعث خودسانسوری می‌شود. حتی بیت کوین می‌تواند با سیستم‌های قانونی کشورها سازگاری داشته باشد.

گزارش همایش بلاک چین ایران (زنده)
ضیا صدر در همایش بلاک چین ایران سخنرانی می‌کند

(15:00 – 14:40) از دقایقی پیش مهدی بخشی از آزمایشگاه بلاک چین شریف سخنرانی خود را در همایش بلاکچین ایران آغاز کرده است. وی درباره مسائلی همچون مقیاس پذیری، زنجیره‌های جانبی و تکنیک شاردینگ سخنرانی کرد.

گزارش همایش بلاک چین ایران (زنده)
مهدی بخشی در همایش بلاک چین ایران

(13:30 – 11:30) هم‌اکنون اولین پنل این همایش با عنوان بلاک چین؛ واقعیت یا توهم و با حضور افرادی همچون دکتر ولی‌الله فاطمی، دکتر صادق الحسینی، مهندس فروزنده دوست و حمزه قطبی‌نژاد در حال برگزاری است. کارشناسان معتقدند ایران قطعا نمی‌تواند راهی خیلی متفاوت از دنیا را در زمینه فناوری بلاک چین طی کند. در حوزه استخراج ارزهای دیجیتال هم پتانسیل خوبی در کشور وجود دارد.

(11:00 – 10:15) همایش بلاک‌چین ایران هم‌اکنون پذیرای صحبت‌های الکس چپرنوری، توسعه‌دهنده و بنیانگذار پلتفرم ERGO است. وی در ویدیو زیر بخشی از ویژگی‌های پلتفرم ERGO و ساختار تراکنش‌ها در آن را توضیح می‌دهد.

(10:15 – 10:00) علی جهانی به عنوان سخنران بعدی این همایش گفت ما با یک دارایی جدید (بیت کوین) مواجه هستیم که در هیچ کدام از دسته‌های قبلی نمی‌گنجد. وی در بخش دیگری از سخنرانی خود به امنیت در سرمایه‌گذاری بر روی توکن‌ها اشاره کرد.

این مطلب را از دست ندهید:  نگاهی به مرورگرهای مبتنی بر بلاک چین در بستر نسل سوم وب
گزارش همایش بلاک چین ایران (زنده)
علی جهانی در حال سخنرانی در همایش بلاک چین ایران

(10:00 – 9:45) سخنران بعدی همایش بلاک‌چین ایران دکتر اسماعیل ثنایی، مدیرعامل آریا همراه بود. وی با موضوع بلاک چین و نقش آن در تحول دیجیتالی صحبت کرد. وی معتقد است در کنار عواملی مثل هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، رایانش ابری و … بلاک چین هم در اقتصاد دیجیتال تاثیرگذار خواهد بود. آقای ثنایی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: «بلاک چین تنها شامل رمز ارزها نمی‌شود و باید روی آموزش سایر جنبه‌های آن نیز کار کرد.» وی در نهایت به انقلاب چهارم صنعتی اشاره کرد و بلاک‌چین را یکی از اجزای اصلی آن برشمرد.

گزارش لحظه به لحظه همایش بلاک چین ایران
دکتر اسماعیل ثنایی در همایش بلاک چین ایران

(9:45 – 9:00) امیرحسین مردانی، مدیر اجرایی همایش آغاز کننده این همایش است. وی هدف اصلی از این برگزاری همایش سراسری بلاک‌چین ایران را گرد هم آوردن فعالان این فناوری عنوان کرد. وی در ادامه گفت این همایش با همکاری شرکت آریاهمراه، دانشگاه شریف و مدرسه تابستانه بلاک چین برگزار می‌شود و مجریان همایش امیدوارند تا بلاک چین را برای کسانی که با آن آشنا نیستند معرفی کنند.

یک نظر

  1. Avatar

    نمازی

    2019/09/28 در 11:20

    سلام. میشه لطفا منو راهنمایی کنید که اگه تو کشور خودمون بلاکچینی رو میخواستیم بسازیم و یا سفارش بدیم، از کی باید کمک بگیریم؟؟؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…