صفحه اول آیوتا ایجاد زنجیره تأمین هوشمند با استفاده از آیوتا

ایجاد زنجیره تأمین هوشمند با استفاده از آیوتا

۰
0
ایجاد زنجیره تأمین هوشمند با استفاده از آیوتا

بنیاد آیوتا در خبری اعلام کرد با یک شرکت تجاری فعال در زمینه اینترنت اشیا، برای ایجاد یک زنجیره تأمین هوشمند همکاری می‌کند.
آیوتا از ساختاری متفاوت نسبت به بلاک‌چین استفاده می‌کند که دگ (DAG) نام گرفته و با هدف ایجاد تراکنش‌های مالی بین دستگاه‌ها و ماشین‌ها توسعه داده شده است.

بنیاد آیوتا اخیراً در خبری اعلام کرده با شرکت Everything برای ایجاد یک زنجیره تأمین هوشمند و ایمن در مقیاس کلان همکاری می‌کند.

این همکاری ضمن افزایش شفافیت، کارآمدی و اعتماد در صنعت زنجیره تأمین، موانع موجود در مسیر انتقال کالا بین تولید و مصرف‌کننده را حذف می‌کند.

از سوی دیگر ساختار دگ و به‌طورکلی معماری غیرمتمرکز به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد تا بتوانند خیلی راحت‌تر تاریخچه و جزییات محصولی که مصرف می‌کنند را بدانند.

در واقع مصرف‌کنندگان امروزی بدون آگاهی اقدام به خرید نمی‌کنند و همین باعث شده تا نقد و بررسی کالا به یکی از اجزای اساسی فروشگاه‌ها تبدیل شود.

مخصوصاً در صنایعی مثل مد و تغذیه داده‌های مربوط به اصالت و کیفیت محصولات می‌تواند این آگاهی را افزایش دهد و منجر به خریدهای بهتری شود.

این مطلب را از دست ندهید:  عسل با طعم بلاک چین

بنیاد آیوتا و شرکت Everything هم با همین هدف با همدیگر همکاری می‌کنند و با تخصیص یک شناسه منحصربه‌فرد دیجیتال برای هر محصول با تقلب و دست‌کاری در اصالت مقابله می‌کنند.

بر اساس اطلاعاتی که در پست خبری بنیاد آیوتا آورده شده یک زنجیره تأمین هوشمند می‌تواند واسطه‌های بین تولید تا مصرف‌کننده را حذف کند.

آیوتا با استفاده تراکنش‌های خرد بدون کارمزد روند انتقال مرحله‌به‌مرحله کالاها را در تنگل ثبت می‌کند و به محض اینکه داده‌ها جمع‌آوری می‌شوند، یک شناسه دیجیتال شکل می‌گیرد.

بعد این شناسه در پلتفرم Everything ذخیره شده و هم‌زمان رشته درهمی (Hash) که برای آن تولید شده در تنگل (Tangle) آیوتا ذخیره می‌شود. این رشته درهم غیرقابل تغییر است.

بنابراین زمانی که یک محصول به دست مصرف‌کننده می‌رسد هویت و اصالت آن خیلی راحت با اسکن یک رمزینه (QR-code) که از قبل بر روی محصول منتشر شده آشکار می‌گردد.

اگر می‌خواهید بیشتر درباره آیوتا بدانید می‌توانید مقاله‌ای که قبلاً در آی آر بلاک‌چین در مورد این رمز ارز نوشته شده را بخوانید.

Cryptobriefing

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…