صفحه اول ICO باگ‌لب (ICO): تست امنیت در یک پلتفرم غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین

باگ‌لب (ICO): تست امنیت در یک پلتفرم غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین

۰
0
باگ‌لب (ICO): تست امنیت در یک پلتفرم غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین

تعداد سیستم های پردازشگر هر روز در حال افزایش است و در این بین هکرها دائماً سعی می‌کنند در کار این سیستم ها اخلال ایجاد کنند.

ارزش بازار صنعت امنیت سایبری از سال 2017 با رقم 138 میلیارد دلار به رقم 232 میلیارد دلار در سال 2022 خواهد رسید. این صنعت در حال رشد اما از معضلاتی مثل افزایش تقاضا نسبت به ظرفیت عرضه، عدم وجود اعتماد بین طرفین و عدم امکان محاسبه بازگشت سود رنج می‌برد.

به علاوه خیلی از شرکت های کوچک و خصوصی امکان پرداخت هزینه تست  امنیت را ندارند یا اینکه به علت زمان بر بودن اصلاً از آن منصرف می‌شوند. این در حالی است که شرکت های بزرگ که منابع مالی نامحدودی هم دارند امنیت را از اولویت های اصلی خودشان نمی‌دانند.

در چند سال گذشته همین عدم توجه به تست امنیت ضربات جبران ناپذیری را به اشخاص حقیقی و حقوقی وارد کرده است.

مثلاً هیلاری کلینتون شانس پیروزی در انتخابات آمریکا را به علت حمله سایبری به سرور ایمیل هایش و افشای اطلاعات مراودات کاری از دست داد یا شرکت یاهو با آن سطح از قدمت و اعتبار نتوانست از حمله سایبری به حساب تقریباً 500 میلیون نفر از کاربرانش جلوگیری کند.

اما اکنون طراحان پلتفرم باگ لب تصمیم دارند با استفاده از قراردادهای هوشمند در بستر زنجیره بلوک و تبدیل کردن تست های پرهزینه نفوذ به چالش های جذاب، تعریف جدیدی از امنیت سایبری برای شرکت ها و سازمان ها و اشخاص ارائه دهند.

پلتفرم تست امنیت باگ لب چگونه عمل می‌کند؟

معمولاً شرکت های امنیت سایبری برای کشف رخنه ها و شکاف های امنیتی 2 نفر کارشناس را اختصاص می‌دهند و برای این دو نفر هزینه سنگینی هم دریافت می‌کنند. همچنین متخصصان امنیت آزادکار (فریلنسرها) به ازای حل هر آسیب پذیری پول دریافت می‌کنند نه پیدا کردن و تعمیر باگ ها که در این صورت ممکن است حل کردن خیلی از باگ ها تأثیری بر روی مخاطرات امنیتی شرکت و مشتریانش نداشته باشد.

این مطلب را از دست ندهید:  طرح مخابرات انگلیس برای امنیت دیجیتال در ساختار بلاک چینی

اما راهکار باگ لب برای مواجهه با این مشکلات ایجاد بستری برای ارتباط بین سازمان هایی با نیازهای امنیتی با مجموعه ای از متخصصان امنیت سایبری است و آزمون کنندگان امنیت در یک محیط همراه با مشوق های مالی است.

در این محیط رقابتی آزمون کنندگان و کارشناسان برای کشف آسیب پذیری های و انجام سیستم امنیت سیستم بر اساس میزان تأثیرگذاری و تخریب آن ها پاداش خواهند گرفت و طبیعتاً پیدا کردن آسیب پذیری های منحصربه فرد نسبت به ارائه یک لیست ساده از اشکالات و باگ ها و امتیاز بیشتری خواهد داشت.

نکات مهم برای سرمایه گذاری در باگ لب + مشخصات فنی

توکن داخلی این پلتفرم که در سناریوهای مختلفی قابلیت انتقال و معاوضه آن درون پلتفرم وجود دارد BGL نام دارد.

با این توکن امکان پرداخت به برندگان چالش های کشف شده و انجام دهندگان تست امنیت وجود دارد. به علاوه برای تأمین هزینه برگزاری چالش ها ازجمله تراکنش ها می‌توان از آن استفاده کرد.

نام توکن

BGL

پلتفرم

اتریوم

قیمت توکن

1 توکن = 0.15 دلار آمریکا

شروع ICO

30 ژوئن 2018

پایان ICO

11 سپتامبر 2018

مدیرعامل

رِدا چرکاوی (لینکدین)

توسعه دهنده بک اند

الکساندر بلوکان (لینکدین)

تاپیک در Bitcoin talk

بخوانید

مقاله سفید

بخوانید

صفحه ICO

خرید کنید

هشدار️: آی آر بلاک چین مسئولیتی در قبال سود یا ضرر احتمالی شما ندارد. جزییات بیشتر عملکرد این پلتفرم را فقط می‌توانید در مقاله سفید آن بخوانید و بدون خواندن مقاله های سفید وارد فرایند سرمایه گذاری نشوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

نگاهی به STO ؛ رقیب جدی ICO

ICO شیوه جدیدی برای تامین مالی جمعی مبتنی بر توکن های رمزنگاری شده است که از چند سال پیش م…