صفحه اول بیت‌کوین تزریق سرمایه یک میلیارد دلاری برای صعودی کردن بازار بیت کوین

تزریق سرمایه یک میلیارد دلاری برای صعودی کردن بازار بیت کوین

۰
0
تزریق سرمایه یک میلیارد دلاری برای صعودی کردن بازار بیت کوین

سرمایه‌گذاران نهادی قصد دارند با سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری در ارزهای دیجیتال، بازار بیت کوین را صعودی کنند.

مایکل نووگراتز، سرمایه‌گذار سرشناس رمز ارزها به بلومبرگ گفت که نهادها و سازمان‌های بزرگ در حال ورود به این بازی هستند. براساس گزارش اخیر روزنامه فایننشنال تایمز، مدیراجرایی کنونی شرکت گلکسی دیجیتال کاملاً درست گفته بود.

براساس این گزارش، Elwood Asset Management نهادی که «آلن هاوارد»، سرمایه‌گذار میلیاردر بریتانیایی مدیریت آن را بر عهده دارد، به دنبال سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای دیجیتال به ارزش یک میلیارد دلار است.

 

بازی یک میلیارد دلاری بیت کوین و ارزهای دیجیتال

«بین رن» مدیر اجرایی Elwood Asset Management در مصاحبه‌ای با فایننشیال تایمز گفت که شرکت او در حال کار روی پلتفرمی است که به سرمایه‌گذاران نهادی مختلف و کارآزموده اوراق بهادار رمز ارزی اختصاص می‌دهد. «بین رن» در ادامه افزود هدف این است که اطمینان حاصل شود سرمایه‌گذاران نهادی سرمایه خود را در سرویس‌ها و صندوق‌های مشکوک از دست نمی‌دهند.

او گفت: «از دست دادن دارایی‌های سنتی در دنیای واقعی کار سختی است. در دنیای دیجیتال، از دست دادن این دارایی‌ها بسیار آسان است – برای انتقال یک بیت کوین آن را در آدرسی اشتباه قرار می‌دهید و برای همیشه آن را از دست خواهید داد.»

این همه ماجرا نیست، بسیاری از «صندوق‌های دارایی پوشش‌دهنده خسارات» موجود در بازار ممکن است مناسب سرمایه‌گذاری نهادی نباشند. فایننشیال تایمز به طور خاص به سه موضوع دیگر اشاره می‌کند: 1- صندوق‌های مستقر در بخش‌های حقوقی مشکوک با نظارت حداقلی مانند جزایر کایمن؛ 2- کمبود متولیان مناسب برای نظارت بر رمز ارزها در این صندوق‌ها؛ 3- مدیران توسعه‌نیافته که نمی‌توانند برای مشتری خود بازده پایدار و محکمی ایجاد کنند.

در حال حاضر Elwood در اقدامی ویژه صدها صندوق دارایی پوشش‌دهنده خسارت را وارسی می‌کند. این شرکت امیدوار است که به مشتریان خود اجازه دهد تا فاکتورهایی مانند «ریسکی که آن‌ها آماده دریافت آن هستند، بازده موردنظرشان و شرایط نقدینگی که تقاضا دارند، همچنین اندازه‌گیری همبستگی با دیگر دارایی‌هایی خود را» وارد کنند تا بتوانند بهترین شرایط را تجربه کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین تا 250 هزار دلار محافظه کارانه است

هاوارد و مدیر او ظاهراً نسبت به عملکرد برخی صندوق‌های دارایی پوشش‌دهنده خسارات رمز ارزی در طول سال‌های اخیر واکنش نشان داده‌اند. همان‌طور که توسط بنیان‌گذار Crypto Fund Research در ستونی برای کوین‌دسک اشاره شد، صندوق‌های این صنعت در چند سال گذشته به‌طور گسترده‌ای عملکرد بهتری نسبت به خود بیت کوین داشته‌اند. در حقیقت، از دسامبر 2016، سبد صندوق‌های رمز ارزی این شرکت تحقیقاتی مبلغ 1400 درصد سود کسب کرده است که این رقم از بیت کوین با 1000 درصد سبقت گرفته است.

عملکرد خوب صندوق‌های رمز ارزی در حالی اتفاق می‌افتد که آلت کوین به‌طور قابل توجهی قدرت خود در مقابل بیت کوین را از دست داده که نشان می‌دهد عملکرد این مدیران بسیار چشمگیرتر است.

همچنین Elwood ممکن است به دنبال تأمین نهادها با شیوه‌های جایگزین سرمایه‌گذاری در بخش کلان اقتصادی کنونی باشد. در حال حاضر، برخی از محبوب‌ترین کلاس‌های دارایی و شیوه‌های سرمایه‌گذاری کمتر از حد انتظار ظاهر شده‌اند.

پلتفرم جدید Elwood تنها نشانه این نیست که نهادها در حال غوطه‌ور شدن هستند. Bakkt، برای کسانی که آگاهی ندارند، انتظار می‌رود والت بیت کوین و دیگر محصولات خود را در سه هفته آینده راه‌اندازی کند. به گفته «سم داکتر»، از مشاوران جهانی Fundstrat، «حجم انبوهی» از سازندگان بازار و تامین‌کنندگان نقدینگی گرفته تا تاجران و صندوق‌های دارایی پوشش‌دهنده خسارات آماده پذیرش محصولات Bakkt هستند.

به گفته نووگراتز، هجوم این نهادهای جدید می‌تواند یک مزیت برای قیمت بیت کوین محسوب شود: «من فروشنده نخواهم بود تا زمانی که به 14 هزار دلار برسیم. دفعه بعدی که به این سطح برسیم، ممکن است قیمت تا 20 هزار دلار افزایش پیدا کند. انتظار ندارم این افزایش قیمت در چند هفته آینده رخ دهد، انتظار هم ندارم اواسط یا پایان سه ماهه چهارم سال اتفاق بیفتد؛ اما حرکت بعدی زمانی است که نهادها و دیگران- وارد شوند و سپس خواهید دید که قیمت بیت کوین به 20 هزار دلار و بیشتر خواهد رسید.»

Blockonomi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سرقت بیت کوین در قالب آژانس کاریابی از افراد جویای کار

نیروی ویژه پلیس در منطقه اوتار پرادش هند، یک گروه فعال در سرقت بیت کوین را که به عنوان یک …