صفحه اول رگولاتوری 10 سال زندان برای فعالان رمز ارز در پیش نویس قانون جدید هند

10 سال زندان برای فعالان رمز ارز در پیش نویس قانون جدید هند

۰
0
10 سال زندان برای فعالان رمز ارز در پیش نویس قانون جدید هند

دولت هند سرمایه گذاری داخلی روی رمز ارز ها یک عمل مجرمانه تلقی کرده و همین باعث شده بخشی از کسب و کارها این کشور را ترک کنند.

به گزارش اکونومیک تایمز، این اقدام میزان تمایلات به این صنعت را کاهش داده، چرا که ممنوعیتی همه جانبه در این پیش نویس قانونی پیشنهاد شده است که در انتظار روند بررسی رسمی آن توسط قانون‌گذاران قرار دارد.

 

«نخستین دموکراسی بزرگ» که رمز ارزها را ممنوع کرد

همان طور که اکونومیک تایمز اشاره می‌کند، پیش نویس ممنوعیت رمز ارزها و تنظیم لایحه رسمی ارزهای دیجیتال در سال 2019 برای کسانی که در بخش «ماینینگ، تولید، نگهداری، فروش، مبادله، انتقال، صدور در رمز ارزها» فعالیت می‌کنند، حکم 10 سال زندان صادر شده است.

شدت مجازات پیشنهادی و موقعیت افراطی منعکس شده در این حکم – با توجه به اینکه چگونه در نهایت به قانون ملی تبدیل شود – باعث شده تا کسب وکارهای رمز ارزی اقدامات پیشگیرانه‌ای را برای محافظت از خود انجام دهند.

«راهول جین»، کارمند سابق صرافی Bitbns به اکونومیک تایمز گفت: به عنوان یک استارت آپ در هند، ما همیشه می‌خواستیم به این کشور خدمت کنیم، اما شرایط کنونی کار را برای صرافی‌های داخلی رمز ارز و ادامه کار سخت کرده است. از این رو، در حال حاضر به عنوان یک شرکت مستقر در استونی فعالیت می‌کنیم و قوانین هند در ارتباط با جرم دانستن رمز ارزها روی ما اثر نخواهد گذاشت.

«نیشال شتی»، مدیرعامل و بنیان‌گذار صرافی هندی شناخته شده WazirX مطرح کرد که لایحه پیشنهادی ثروت بیش از 5 میلیون هندی را که صاحب «ده‌ها میلیون دارایی‌های رمز ارزی» می‌شود، از بین می‌برد.

این مطلب را از دست ندهید:  استلار به تمرکزگرایی متهم شد

مدیرعامل صرافی WazirX افزود تصمیم خودسرانه برای جرم دانستن سرمایه گذاری‌های رمز ارزی باعث بی‌ثباتی کسب‌وکارهای موجود که به طور قانونی فعالیت می‌کنند می‌شود و کشور را به عنوان یک پیشگام تأسف بار به عنوان “نخستین دموکراسی بزرگی که فناوری نوآورانه رمز ارزها را ممنوع کرد” تبدیل می‌کند.

 

از دست رفتن 10 تریلیون دلار در صنعت

در حالی که موضع‌گیری‌های داخلی نسبت به اینکه لایحه چگونه به شکل یک قانون قطعی درخواهد آمد، متفاوت است، منابع اکونومیک تایمز تحولات تابستان را به عنوان یک پس رفت برای این کشور در نظر می‌گیرند.

نیشال شتی گفت: به عنوان کشوری که به طور گسترده‌ای به بخش خدمات متکی است، هند مزایای خود را به عنوان یک قدرت در بخش فناوری با به اجرا درآوردن قانون ممنوعیت رمز ارزها از دست می‌دهد. اجتناب از این صنعت به معنای از بین رفتن گسترده مشاغل و فرار کسب‌وکارها خواهد بود… پیش بینی می‌شود که رمز ارزها به یک صنعت 10 تریلیون دلاری در 5 سال آینده تبدیل شود و اگر بخواهیم به هدف نخست وزیر یعنی اقتصاد 5 تریلیون دلاری برسیم، ارزهای دیجیتال برای دستیابی به آن ضروری هستند.

همان طور که در ماه آگوست گزارش شده بود، «سیدهارت سوگانی»، مدیرعامل شرکت تحقیقاتی رمز ارز و بلاک چین Crebaco Global Inc، پیش بینی کرده که اگر هند رمز ارزها را در این کشور ممنوع کند، ثروتی حدود 12/9 میلیارد دلار را از دست خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

آیا رمز ارزهای پایدار، سیستم مالی جهان را تهدید می‌کنند؟

بر اساس گزارش منتشرشده توسط گروه 7 «رمز ارزهای پایدار جهانی» یک تهدید برای سیستم مالی و با…