صفحه اول بیت‌کوین بیش از 50 درصد پرداخت‌های بیت کوین با سگویت انجام می‌شود

بیش از 50 درصد پرداخت‌های بیت کوین با سگویت انجام می‌شود

۰
0
بیش از 50 درصد پرداخت‌های بیت کوین با سگویت انجام می‌شود

حرکت به سوی سگویت (SegWit) منجر به انجام تراکنش‌های ارزان‌تر و سریع‌تر در بلاک چین بیت کوین و افزایش رضایت کاربران آن خواهد شد.

درصد تراکنش‌های بیت کوین با استفاده از سگویت – که تراکنش‌های بیت کوین را سریع‌تر و ارزان‌تر می‌کند- به بالاترین میزان یعنی 50/5 درصد رسیده است.

این سافت فورک که ابتدا در آگوست 2017 معرفی شد، به بلاک چین بیت کوین اجازه می‌دهد تا تراکنش‌هایی را که داده‌های فشرده کمتری نسبت به تراکنش‌ها با فرمت قدیمی‌تر دارند، پردازش کنند.

در حال حاضر، ظرفیت داده‌ها در بلاک چین بیت کوین به یک مگابایت در هر بلاک محدود است. این محدودیت مانع پردازش بیش از 2500 تراکنش در هر 10 دقیقه در این شبکه می‌شود.

با این حال، برآورد می‌شود که با استفاده از نوع بهینه‌سازی شده تراکنش‌های سگویت، البته اگر تمام تراکنش‌ها از سگویت بهره ببرند – این محدودیت می‌تواند از نظر تئوری برای افزایش مجموع ظرفیت شبکه از 4 به 16 تراکنش در هر ثانیه برسد.

با انجام بیش از 50 درصد تمام تراکنش‌ها با استفاده از استاندارد سگویت – این شبکه به لحاظ تئوری دو برابر ظرفیت خود را افزایش داده است- که منجر به تراکنش‌های ارزان‌تر و سریع‌تر در تمام شبکه بیت کوین می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید:  ترکیه 30000 تریدر بیت کوین دارد

هنگامی که سگویت معرفی شد، به عنوان یک تراکنش استاندارد به سرعت تحت حمایت تمام کیف پول‌ها (مانند ترزور و لجر) قرار گرفت، اما پذیرش آن توسط صرافی‌های رمز ارزی به دلیل توسعه و آزمایش‌های امنیتی که باید پیش از ارائه شدن این فرمت جدید توسط صرافی‌ها تکمیل می‌شد، کند پیش رفت.

با نگاهی به روندهای استفاده از سگویت در گذشته درمی‌یابیم، پس از راه‌اندازی این نوع تراکنش در آگوست 2017 این شبکه 14 ماه طول کشید تا به بیش از 48/5 درصد مجموع تراکنش‌های بیت کوین با استفاده از سگویت برسد.

از آن زمان، استفاده از سگویت در محدوده 40 تا 48 درصد باقی ماند تا پیش از اینکه در نهایت برای نخستین بار در هفته گذشته به بالای 50 درصد رسید.

تراکنش‌های سگویت جدا از اینکه باعث افزایش مقیاس‌پذیری بیت کوین می‌شود، همچنین یک تسریع‌کننده فناوری‌های مقیاس‌‌پذیر لایه دوم مانند شبکه لایتنینگ که اخیرا نیز در حال رشد است، نیز هستند.

Decrypt

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سرقت بیت کوین در قالب آژانس کاریابی از افراد جویای کار

نیروی ویژه پلیس در منطقه اوتار پرادش هند، یک گروه فعال در سرقت بیت کوین را که به عنوان یک …