صفحه اول رمز ارز هکر ها بی سروصدا رمز ارزها را به سرقت می‌برند

هکر ها بی سروصدا رمز ارزها را به سرقت می‌برند

۰
0
increased hacking attacks on crypto

«وارون کوهلی»، استراتژیست ارشد گوگل خبر داد که سرقت رمز ارزها یی مثل بیت کوین توسط هکر ها در سرتاسر جهان در حال افزایش است.

سرقت رمز ارز با استفاده از کامپیوتر یک نفر برای ماینینگ رمز ارزها (Cryptojacking)، یک مشکل قابل با درجه شیوع بالا در جامعه آنلاین است. این موضوع به ویژه در مکان‌هایی مانند شرکت‌های فناوری و دانشگاه‌ها که تعداد زیادی از رایانه‌ها به طور مستقیم در یک شبکه داخلی به یکدیگر متصل هستند، مشکل‌ساز می‌شود.

این استراتژیست گوگل که صحبت‌هایش را در جلسه‌ای درباره «فناوری‌های ساختارشکن، بیت کوین، هوش مصنوعی و ماشین‌های یادگیری» در کوچی هند بیان می‌کرد، معتقد است که سرقت رمز ارزها جایگزین دیگر اقدامات هکرها مانند حمله DDOS شده است.

در حالی که حمله DDOS به ظاهر بسیار شدیدتر است، حملات سرقت رمز ارز نامحسوس‌تر هستند، چراکه آن‌ها فقط از نیروی محاسبه دستگاه برای ماینینگ استفاده می‌کنند.

کوهلی با اشاره به مونرو اظهار کرد که ارزش مونرو حدود 50/18 میلیون دلار در گردش است و برخی معتقدند 5 درصد آن از طریق سرقت رمز ارزها به دست آمده است.

این مطلب را از دست ندهید:  مدیریت و تأیید گواهینامه رانندگی با بلاک‌چین

به گفته کوهلی، کسی که به یک وب سایت آلوده دسترسی دارد، می‌تواند قربانی سرقت رمز ارزها هکر ها شود. در حالی که سازندگان یک رمز ارز نسبت به این موضوع و کاربران تقصیری ندارند، اما تهدید رمز ارزها یک مشکل در مقیاس جهانی در میان کاربران اینترنت باقی می‌ماند. کوهلی معتقد است که هوش مصنوعی می‌تواند به رفع برخی از این مشکلات کمک کند.

گفتنی است رواج پدیده سوءاستفاده از توان پردازشی دیگران بدون اجازه آن‌ها برای ماینینگ رمز ارزها به حدی بوده که توسعه دهندگان ابزارهایی برای مقابله با آن توسعه داده‌اند.

ماینربلاک (MinerBlock) و بدون ماینر (No miner) از جمله پلاگین‌هایی هستند که بر روی مرورگرها نصب می‌شوند و در صورت وقوع استخراج رمز ارز بدون اجازه به شما هشدار می‌دهند.

Bitcoin news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ابر رایانه گوگل مشکلی برای رمز ارزها ایجاد نمی‌کند

«ویتالیک بوترین» سازنده اتریوم درباره اینکه آیا پردازش ابر رایانه کوانتومی گوگل برای رمز ا…