صفحه اول زنجیره بلوک ایکیا بلاک چین اتریوم را به کار می‌گیرد

ایکیا بلاک چین اتریوم را به کار می‌گیرد

۰
0
ایکیا بلاک چین اتریوم را به کار می‌گیرد

ایکیا شرکت بزرگ مبلمان خانگی با همکاری یک شرکت ایسلندی از بلاک چین اتریوم برای انجام تراکنش‌ها استفاده می‌کند. با وجود عملکرد قیمتی نسبتاً آشفته، به نظر می‌رسد اتریوم در حال ورود به جریان اصلی پذیرش است.

بر اساس این ایکیا، یک شعبه ایسلندی از این خرده فروشی مبلمان سوئدی از «پلتفرم تریدشیفت و قراردادهای هوشمند» که روی یک بلاک چین اتریوم ساخته شده، برای ایجاد صورتحساب در نوردیک استور  (یک خرده فروشی محلی محصولات ایکیا) استفاده می‌کند.

جالب است این تراکنش نه در قالب اتر، بلکه با استفاده از امکانات مونریوم انجام می‌شود. مونریوم یک استارتاپ فناوری مالی است که توسط کان سنسیس (ConsenSys) استودیو توسعه اتریوم، پشتیبانی می‌شود. این استارتاپ نوپا نخستین موسسه ایجاد کننده پول الکترونیک است که توسط مقامات ارشد مالی ایسلند مورد تأیید قرار گرفته است.

با وجود اینکه جزییات این تراکنش هنوز به اطلاع عموم نرسیده است، کسانی که در آن مشارکت دارند معتقدند این سیستم تسویه حساب مبتنی بر اتریوم نشانه‌ای از ورود به پرداخت‌های دیجیتال است.

این مطلب را از دست ندهید:  رفت و برگشت از اتریوم به وان‌چین: راهکاری برای افزایش تعامل‌پذیری

«سوین والفلس» مدیرعامل مونریوم در این باره گفت: «به عنوان نخستین شرکتی که اجازه انتشار پول الکترونیک روی بلاک‌چین‌ها را در ایسلند به دست آورده است، خوشحالیم که می‌توانیم مزایای بلاک‌چین‌ را برای تراکنش‌های بدون واسطه با استفاده از یک پول دیجیتال قانونی نشان دهیم.»

مدیرعامل ایکیا ایسلند هم گفته که یک زنجیره تأمین مالی قابل برنامه‌ریزی که در آن شرکای تجاری می‌توانند از طریق قراردادهای هوشمند جریان اطلاعات را به جریان پول مرتبط سازند، روابط میان مشتریان و تأمین کنندگان آن‌ها را کامل می‌کند.

قابل توجه این‌که مونریوم، تریدشیفت، نوردیک استور و ایکیا از اتریوم استفاده می‌کنند و تراکنش‌های آن‌ها قطعاً مرتبط با رمز ارزها نیست.

استفاده غیرمنتظره ایکیا از سیستم قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم جدیدترین مورد استفاده یک شرکت بزرگ از این فناوری مشهور است. به تازگی نشریه فوربس خبر داد که مورنینگ استار، غول خدمات‌دهی مالی مستقر در شیکاگو نیز شروع به تحقیق درباره اتریوم کرده است.

Blockonomi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…