صفحه اول زنجیره بلوک اولین تراکنش موفق HSBC در یک پلتفرم بلاک چین

اولین تراکنش موفق HSBC در یک پلتفرم بلاک چین

۰
0
اولین تراکنش موفق HSBC در یک پلتفرم بلاک چین

گروه بانک HSBC با موفقیت تراکنشی را در پلتفرم we.trade، که یک راه‌حل مبتنی بر بلاک چین است انجام داده و به لطف امکان قراردادهای هوشمند، امکان تجارت برای کسب و کارهای کوچک که مشتری این بانک هستند را فراهم کرده است.

HSBC یک گروه مالی و بانکی بین‌المللی است که با موفقیت تراکنشی را در we.trade، یک پلتفرم اروپایی برای تجارت مبتنی بر فناوری بلاک چین انجام داده است. این اقدام بخشی از دور دوم آزمایشاتی بود که در ماه ژوئن آغاز شد.

پلتفرم we.trade یک فروشگاه تجاری دیجیتال یک‌جانبه است. این پلتفرم روی بستر بلاک چین IBM ساخته شده است که از فبریک هایپرلجر استفاده می‌کند و برای مشتریان بانک امکان دسترسی به یک رابط کاربری ساده، استفاده از قراردادهای هوشمند و ایجاد فرصت‌های تجاری جدید را فراهم می‌آورد. we.trade از یک کنسرسیوم بانکی تحت هدایت 12 سهامدار تشکیل شده است.

کسب و کارهای کوچک می‌توانند از we.trade در بسیاری از فعالیت‌های تجاری خود استفاده کنند. در ابتدا، این پلتفرم به کاربران امکان می‌دهد تا به راحتی طرف مقابل خود را پیدا کنند و همچنین به طور مستقیم داد و ستد آنلاین انجام دهند. این پلتفرم تمام فرآیند این کار از ایجاد سفارش تا انجام پرداخت را به صورت دیجیتال انجام می‌دهد، در حالی که فرصت پیگیری روند تجاری را نیز در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

این مطلب را از دست ندهید:  جایزه 16 هزار دلاری امارات برای یک مسابقه بلاک چینی

یکی دیگر از ویژگی‌های خاص پلتفرم we.trade، تعهد پرداخت بانکی (BPU)، معادل اعتبارنامه بانکی است. به عبارت دیگر، در طول یک تجارت، فروشنده تعهد غیرقابل فسخ رسمی از بانک خریدار دریافت می‌کند تا صورت‌حساب را در تاریخ سررسید تسویه کند.

در مقایسه با یک اعتبارنامه سنتی، که هنوز خیلی بوروکراتیک و مبتنی بر کاغذ است، BPU امکان دیجیتالی شدن تمام این فرآیند را با سرعت بخشیدن به روند انجام آن از بیش از 10 روز به کمتر از 24 ساعت فراهم می‌آورد، در حالی که به هر دو طرف به آسانی اجازه مشاهده وضعیت قرارداد را نیز می‌دهد.

we.trade تنها یکی از چندین پروژه نوآورانه و در حال توسعه HSBC است تا مدل کسب‌وکار خود را تغییر دهد. در اوایل امسال هم HSBC یک همکاری استراتژیک با بانک‌های کره‌جنوبی به منظور ایجاد Voltron، یک پلتفرم فناوری دفترکل توزیع‌شده مبتنی بر Corda، برای دسترسی به تسویه حساب فاکتورهای تجاری و اعتبارنامه‌ها ایجاد کرد.

BTCmanager

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…