صفحه اول اخبار نخستین اعتبارنامه بانکی روی یک بلاک چین در مالزی

نخستین اعتبارنامه بانکی روی یک بلاک چین در مالزی

۰
0
نخستین اعتبارنامه بانکی روی یک بلاک چین در مالزی

شعبه بانک بزرگ HSBC در مالزی از آزمایش موفقیت آمیز اعتبارنامه بانکی روی یک بلاک چین در خبر داد.

به گزارش یک نشریه انگلیسی زبان فناوری مالی در مالزی، این تراکنش شامل شرکت بسته بندی Simply Packaging واردکننده مواد شیمیایی از یک شرکت ناشناس پتروشیمی در سنگاپور است. بانک شعبات بانک HSBC در دو کشور مالزی و سنگاپور دو طرف این ماجرا هستند.

بر اساس این گزارش، این یازدهمین تراکنش مبتنی بر بلاک چین است که توسط HSBC صورت گرفت و البته نخستین آزمایشی از این نوع است که به وسیله شعبه این بانک در مالزی انجام شد. «استوارت میلن» مدیرعامل شعبه مالزی HSBC درباره این اعتبارنامه بانکی موفق گفت، بسیار خرسندم که HSBC این تراکنش آزمایشی را بر روی بلاک چین انجام داده است. این نشان دهنده تعهد و توانایی ما برای حمایت از تجارت فرامرزی توسط کسب‌وکارهای مالزیایی با به کارگیری پلتفرم‌های فناورانه نوین است.

بر اساس این گزارش، ارزش تجارت میان مالزی و سنگاپور بیش از 85 میلیون دلار در سال گذشته بوده و تشریفات اداری اغلب باعث تأخیر ارسال کالاها در مسیر این تجارت شده است. بنا بر گزارش‌ها، مبادله و بررسی اسناد به طور میانگین حدود 5 تا 10 روز طول می‌کشد، در حالی که در آزمایش انجام شده این زمان به 24 ساعت کاهش پیدا کرده است.

این مطلب را از دست ندهید:  وام با پشتوانه رمز ارز ، اکنون در 35 ایالت آمریکا

به گزارش کوین تلگراف در ماه سپتامبر، HSBC نخستین تراکنش اعتبارنامه با پشتوانه یوآن را روی بلاک چین با استفاده از پلتفرم مالی تجاری Voltron کامل کرده است.
گروه بانکی HSBC عضو پلتفرم مبتنی بر بلاک چین we.trade نیز هست و در ماه‌های اخیر تلاش کرده با استفاده از امکان قراردادهای هوشمند در بستر بلاک چین تجارت میان کسب‌وکارهای کوچک که مشتریان این بانک هستند را تسهیل کند.

Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…