صفحه اول اخبار مجلس آمریکا به بررسی لیبرا فیس‌بوک ادامه می‌دهد

مجلس آمریکا به بررسی لیبرا فیس‌بوک ادامه می‌دهد

۰
0
مجلس آمریکا به بررسی لیبرا فیس‌بوک ادامه می‌دهد

«ماکسین واترز»، رییس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا می‌گوید، این کمیته به بررسی لیبرا رمز ارز پیشنهادی فیس‌بوک و کالیبرا والت دیجیتالی آن ادامه خواهد داد.

اولویت برای پاییز 2019

واترز اولویت‌های این کمیته را برای پاییز 2019 اعلام کرد. بر اساس این بیانیه، این کمیته در نظر دارد تا مدارک و پیشنهاد‌ها را از سوی مقامات دولتی و قانون‌گذاران دریافت کند.

مجلس آمریکا درباره لیبرا محتاط باقی می‌ماند

بر اساس گزارش پیشین کوین‌تلگراف، واترز در اواسط ماه ژوئن درخواست کرد فیس‌بوک کار روی لیبرا را متوقف کند. او نوشت:
«با توجه به مشکلات این شرکت در گذشته، می‌خواهم فیس‌بوک به طور موقت هر حرکتی را در راستای توسعه یک رمز ارز متوقف کند تا زمانی که کنگره و قانون‌گذاران فرصت بررسی این مسئله را پیدا کنند و اقدامی در این زمینه انجام دهند.»
واترز در ماه جولای طی گزارش‌های کنگره لیبرا درباره گذشته فیس‌بوک ابراز نگرانی کرد. او گفت فیس‌بوک «الگوی مشخصی از عدم موفقیت در نگهداری اطلاعات شخصی کاربران وجود دارد» و این غول شبکه‌های اجتماعی به «بازیگران مخرب روسی اجازه داده بود که تبلیغات را بخرند و هدف‌گذاری کنند» تا انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 در آمریکا را تحت تأثیر قرار دهند.

این مطلب را از دست ندهید:  قیمت بیت کوین در رشد بعدی به صد هزار دلار خواهد رسید

تخریب بیت کوین و رمز ارز

یکی از مقامات فدرال که واترز به نام او در برنامه پاییز 2019 خود اشاره کرد، منوچین وزیر خزانه‌داری است که اخیراً خود را به‌عنوان یک مخالف شدید بیت کوین و رمز ارزها مطرح کرده است. در ماه جولای، منوچین گفت که بیت کوین برای پولشویی بیشتر از پول نقد استفاده می‌شود. منوچین همچنین ادعا کرده است، «رمز ارزها در احاطه فعالیت‌های غیرقانونی و احتکار قرار گرفته‌اند.» او در ادامه با بیان اینکه رمز ارزها با میلیاردها دلار به تأمین مالی انواع مختلف جرائم کمک می‌کنند، گفت: «رمز ارزهایی مانند بیت کوین، با میلیاردها دلار برای حمایت از فعالیت‌های غیرقانونی مانند جرائم سایبری، فرار مالیاتی، اخاذی، باج‌افزار، قاچاق موادمخدر، تجارت انسان مورد استفاده قرار می‌گیرند… این در واقع یک مسئله امنیت ملی است.»

Coin Telegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…