صفحه اول ماینینگ تعرفه برق بیشتر از 3 سنت یعنی ضرر کامل برای فارم های ماینینگ

تعرفه برق بیشتر از 3 سنت یعنی ضرر کامل برای فارم های ماینینگ

۰
0
تعرفه برق بیشتر از 3 سنت یعنی ضرر کامل برای فارم های ماینینگ

اکثر فارم های ماینینگ به صورت موقت تعطیل شده و خیلی از دستگاه‌های ماینر توقیف شده‌اند تا وضعیت تعرفه برق مصرفی برای این صنعت مشخص شود.

به گزارش آی آر بلاک چین، به نقل از راه پرداخت، مسعود داوری‌نژاد، مدیرعامل اسبق سازمان تنظیم مقررات و رئیس سابق هیئت مدیره شرکت خدمات انفورماتیک معتقد است وزارت  نیرو فارم‌های ماینینگ را به دو دلیل عدم وجود فعالیت برای این صنعت و عدم وجود تعرفه خاص موقتا تعطیل کرده است.

وی در یادداشتی با همین موضوع نوشت نرخ‌گذاری برای استفاده از زیرساخت‌های حمل و نقل یا انرژی کشور تنها در چارچوب مباحث کلان و دوره‌های بلندمدت قابل برنامه‌ریزی است.

او در ادامه خاطر نشان کرد: «تعرفه‌های مصوب برق تاکنون در پنج فصل با عناوین خانگی، عمومی، تولید (آب و کشاورزی)، صنعت و معدن و سایر طبقه‌بندی شده‌اند…بدین ترتیب تفاوتی در تعیین تعرفه برای صنایع آلومینیوم و ریخته‌گری که بسیار پرمصرف هستند با پتروشیمی که درآمد ارزی فوق‌العاده‌ای دارد و پرمصرف هم است و یا صنایع الکترونیک و نظایر آن دیده نمی‌شود.»

این مطلب را از دست ندهید:  ف مثل فارم - اپیزود پنجم: سرمایش

آقای داوری‌نژاد بر این باور است که نباید برای صنعت ماینینگ تعرفه‌های جدید در نظر گرفت. این نوع تعرفه‌گذاری برای یک صنعت که تنها بخش سوددهی آن برای دولت علاقه‌ ایجاد کرده، مزیت‌های سرمایه‌گذاری داخلی یا خارجی و فرصت‌های اشتغال را از بین می‌برد.

او ضمن اشاره بر تبعیض دولت میان صنایع مختلف بر این نکته تاکید دارد که افزایش تعرفه برق به مرور باعث شکل‌گیری بازار فروش برق رایگان و سواستفاده از انرژی می‌شود.

مسعود داوری نژاد در بخش دیگری از یادداشت خود مدت استهلاک سرمایه در ماینینگ بیت کوین را 13 ماه دانست و بیان کرد  با افزایش تعرفه برق به سه سنت این مدت به 20 ماه خواهد رسید که به شدت انگیزه سرمایه‌گذاران را کاهش می‌دهد.

او در ادامه این افزایش تعرفه را بر گروه‌های مختلف فعال در صنعت ماینینگ بی‌تاثیر ندانسته و اعلام کرد افزایش تعرفه به بیشتر از سه سنت باعث ضرردهی کامل ماینینگ برای صاحبان و کارکنان فارم‌ها خواهد بود.

راه پرداخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تمرکزگرایی و امنیت؛ تهدیدات استخر های استخراج

هرچقدر درصد بیشتری از علاقه‌مندان رمز ارزها به استخر های استخراج روی می‌آورند، احتمالاً ای…