صفحه اول اخبار فاز آزمایشی هش‌گراف به مرحله دوم رسید

فاز آزمایشی هش‌گراف به مرحله دوم رسید

۰
0
فاز آزمایشی هش‌گراف به مرحله دوم رسید

شرکت ارائه دهنده راهکار هش گراف اعلام کرد این دفترکل عمومی وارد مرحله دوم از فاز آزمایشی شده و توسعه‌دهندگان می‌توانند قابلیت‌های آن را تست کنند.
شرکت هدرا (Hedera) واقع در دالاس آمریکا بر روی توسعه شبکه‌های بلاک‌چین پرسرعت متمرکز شده و هش‌گراف یکی از راهکارهای آنها بوده است.

این شرکت سال گذشته توانست در فروش توکن اختصاصی‌اش صد میلیون دلار کسب کند و با پشتوانه همین سرمایه قرار است از تاریخ 13 می به گروهی از افراد اجازه دهد تا با هش‌گراف به صورت عملی کار کنند.

در گزارش خبری مربوط به شرکت هدرا از یک محصول جدید دیگر هم خبر داده شده که بر پایه هایپرلجر فبریک ساخته شده و نتیجه همکاری با بنیاد هایپرلجر است.

 

در این محصول جدید امکان استفاده از والت‌های اندروید و آی‌او‌اس هدرا فراهم شده و حتی با هایپرلجر فبریک افزونه‌ای برای مرورگر و پلاگین وردپرس هم در اختیار آزمایش کنندگان قرار گرفته است.

اگر آزمایش کنندگان از عملکرد هش گراف در فاز آزمایشی راضی باشند یعنی این پلتفرم شبه بلاک‌چینی توانسته از پس قراردادهای هوشمند و پرداخت‌های خرد بربیاید.

این مطلب را از دست ندهید:  کنار کشیدن شرکت‌های نام‌آشنا از انجمن لیبرا فیسبوک

مدیرعامل هدرا، مانس هارمون در این باره می‌گوید: «این فاز آزمایشی و نتیجه آن کمک به رشد هش‌گراف است و می‌تواند یک موفقیت برزگ برای ما باشد.»

هش‌گراف چیست؟

تفاوت اصلی هش‌گراف با بلاک‌چین در ساز و کارهای اجماع است. روش اجماع هش‌گراف «زمزمه درباره زمزمه» (Gossip about Gossip) نام دارد.

در یک شبکه بلاک‌چین همه گره‌ها در یک لحظه واحد نسبت به انجام شدن یک تراکنش به اجماع می‌رسند اما در هش‌گراف هر گره در گوش گره دیگری به صورت تصادفی ایجاد تراکنش را زمزمه می‌کند! و گره بعدی با گره دیگری زمزمه می‌کند و این روند تا بی نهایت ادامه دارد.

در صورت علاقه به این مدل جدید می‌توانید مقصد جدیدی در انتهای یک‌راه فرعی: نگاهی مختصر به هش‌گراف را نیز بخوانید.

BTCmanager

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…