صفحه اول اخبار هفت‌شنبه 5: ریزوماتیک از ایده تا اجرا و بلاک چین در سیستم‌های حمل و نقل

هفت‌شنبه 5: ریزوماتیک از ایده تا اجرا و بلاک چین در سیستم‌های حمل و نقل

۰
0
هفت‌شنبه 5: ریزوماتیک از ایده تا اجرا و بلاک چین در سیستم‌های حمل و نقل

در پنجمین شماره از هفت‌شنبه خبرها و مطالب مهم این هفته را از مصاحبه با سعید خوشبخت، مدیرعامل اریاتک تا به کارگیری بلاک چین در حمل و نقل شهری مادرید بررسی می‌کنیم.
در هفته‌ای که گذشت مصاحبه سعید خوشبخت، مدیرعامل شرکت اریاتک با رسانه فین‌مگ در حاشیه رویداد ریزوماتیک منتشر شد. شما می‌توانید نسخه ویدیویی این مصاحبه را در اینجا ببینید.

اما نمایندگان کنگره آمریکا هم به رمز ارزهای دولتی روی آوردند. آنها که تا چندی پیش ایجاد هر گونه رمزارز دولتی/ملی را رد می‌کردند اکنون بانک مرکزی این کشور را برای طراحی یک کوین ملی تحت فشار قرار داده‌اند. متن کامل این خبر را در آی آر بلاک چین بخوانید.

یکی از مطالب تحلیلی که این هفته در هفت‌شنبه مورد توجه قرار گرفته مربوط به سرقت رمز ارزها است. سالانه میلیون‌ها دلار رمز ارز در سراسر جهان توسط هکرها سرقت می‌شود. این سرقت‌ها بیشتر به چه شکل‌هایی رخ می‌دهند و قربانی‌ها چه تجربیاتی دارند و چه راهکارهایی می‌توان برای مقابله اتخاذ کرد؟ پاسخ به این سوال‌ها را از اینجا بخوانید.

این هفته پلتفرم صرافی بایننس بار دیگر در کانون توجه رسانه‌ها قرار گرفت. خبر این بود که پلتفرم صرافی بایننس برای مقابله با ریسک پولشویی از خدمات یک شرکت واسطه استفاده می‌کند که در نهایت منجر به پیروی از قوانین FATF می‌شود. این خبر را با جزییات بیشتر از اینجا بخوانید.

این مطلب را از دست ندهید:  هفت‌شنبه 7: سازگاری ماینینگ با محیط‌زیست تا کارشناسی‌ارشد بلاک چین در مالت

در همین هفته غول پرداخت‌های متمرکز، پی‌پال اعلام کرد از ادامه همکاری در «انجمن لیبرا» انصراف داده است. انجمن لیبرا یک نهاد حقوقی است که بر روی توسعه آینده رمز ارز پایدار لیبرا حق حاکمیت دارد. اوبر، لیفت، کوین‌بیس، ودافون و … برخی از اعضای این انجمن هستند.

یکی دیگر از عناوین خبری شماره پنجم هفت‌شنبه درباره سیستم رأی‌گیری مبتنی بر بلاک چین است که سال 2018 در یکی از ایالت‌های آمریکا مورد استفاده قرار گرفت. این خبر را با عنوان «یک دانشجو اپلیکیشن مبتنی بر بلاک چین انتخابات را هک کرد» در آی آر بلاک چین بخوانید.

آخرین خبر هفته‌شنبه این هفته از شهر مادرید در اسپانیا است. با کمک فناوری بلاک چین یک سیستم یکپارچه پرداخت برای ساکنین مادرید اسپانیا راه‌اندازی می‌شود که می‌توانند کرایه همه وسایل نقلیه عمومی را به شکل جدیدی پرداخت کنند. متن کامل این خبر را از اینجا بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…