صفحه اول رمز ارز توکن تلگرام رقیب جدی لیبرا فیسبوک

توکن تلگرام رقیب جدی لیبرا فیسبوک

۰
0
توکن تلگرام رقیب جدی لیبرا فیسبوک

تازه‌ترین خبرها درباره بلاک چین تلگرام حاکی از آن است که اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام توکن اختصاصی خود را با نام گرام (Gram) در ماه اکتبر ارائه می‌دهد.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، سه سرمایه‌گذار ناشناس با سرمایه 1.7 میلیارد دلاری در عرضه سکه اولیه (ICO) تلگرام مطرح کردند که این شرکت تأیید کرده است، اولین توکن‌های آن ظرف دو ماه آینده در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

این سرمایه‌گذاران افزودند، هدف بلندمدت برای مدیران اجرایی این شرکت این است که گرام در دسترس تمام 300 میلیون کاربر این پیام‌رسان قرار بگیرد.

اگر این درست باشد، تلگرام می‌تواند لیبرا فیسبوک را در راه‌اندازی یک ارز دیجیتال عمومی جهانی شکست دهد. همان‌طور که نیویورک‌تایمز اشاره می‌کند، در سطح فنی اطلاعات کمی درباره گرام در دسترس است و در مقابل واکنش قابل توجهی که نسبت به لیبرا صورت گرفت، این موضوع از طرف تنظیم‌کنندگان مقررات توجه چندانی را جلب نکرده است.

 

توکن تلگرام در انتظار بررسی قانون‌گذاران

هنوز مشخص نیست که تلگرام چگونه قصد دارد تا نگرانی مسئولان را درباره جایگزینی ارز رایج کشورها با این توکن را برطرف کند، اما این شرکت با مشکلاتی درباره گرام مواجه بوده است.

این مطلب را از دست ندهید:  جدیدترین ابتکار سنگاپور: بوفه ای با پرداخت‌های رمزارزی

تلگرام قبلاً مجبور شد مرحله عمومی عرضه سکه اولیه خود را متوقف کند، درحالی‌که چندین سازمان به دنبال فروش توکن‌های گرام به صورت غیررسمی و گاهی با قیمت‌های تورمی بودند.

تلگرام همچنین می‌تواند بانک مرکزی چین را که مشتاق ایجاد یک رقیب برای لیبرا است و این هفته اعلام کرده که ارائه ارز دیجیتال خود را از 11 نوامبر سال جاری آغاز می‌کند، به چالش بکشد.

به گزارش آی آر بلاک چین، شبکه بلاک چین تلگرام موسوم به تان (TON) با قابلیت پشتیبانی از قراردادهای هوشمند و اجرای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز در سه ماهه سوم تا چهارم سال 2019 در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. بلاک چین تلگرام همچنین از الگوریتم اثبات سهم پیروی می‌کند و این الگوریتم در یک زنجیره اصلی و تمام 292 بلاک چین جانبی تلگرام پایدار است.

Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ابر رایانه گوگل مشکلی برای رمز ارزها ایجاد نمی‌کند

«ویتالیک بوترین» سازنده اتریوم درباره اینکه آیا پردازش ابر رایانه کوانتومی گوگل برای رمز ا…