صفحه اول زنجیره بلوک استقبال دولت آلمان از فناوری بلاک چین

استقبال دولت آلمان از فناوری بلاک چین

۰
0
استقبال دولت آلمان از فناوری بلاک چین

دولت آلمان به طور رسمی اولویت‌هایش درباره به کارگیری فناوری بلاک چین را اعلام کرد و وزارت مالی و وزارت اقتصاد و انرژی فدرال این کشور «استراتژی بلاک چین» خود را منتشر کردند.

این استراتژی نشان می‌دهد چگونه آلمان – اقتصاد پیشرو اروپا با موقعیت بسیار تاثیرگذار خود – از این فناوری استقبال و در یک اکوسیستم بلاک چینی تحت مدیریت آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور پیش خواهد رفت.

این وزارتخانه‌ها اعلام کردند که در تلاش هستند تا این کشور را به یک هاب برای گسترش فعالیت‌های بلاک چینی تبدیل کنند: «اکوسیستم نوپا و نوآورانه بلاک چین در آلمان باید حفظ شود و به رشد ادامه دهد. آلمان می‌تواند یک مقصد جذاب برای گسترش اپلیکیشن‌های بلاک چین و سرمایه گذاری‌ها در این مقیاس باشد. در مدت زمان مشابه، شرکت‌های بزرگ، استارت آپ‌های متوسط و کوچک، همچنین بخش عمومی، کشورها، سازمان‌های جامعه مدنی و شهروندان می‌توانند تصمیم‌های آگاهانه درباره استفاده از این فناوری اتخاذ کنند.»

یکی از اقدامات دولت آلمان برای دستیابی به اهداف بلاک چینی جدید خود، طراحی «یک چارچوب نظارتی سرمایه گذاری و رشد محور» برای اقتصاد رمز ارزی داخلی نشان داد که بازارها می‌توانند بدون مداخله دولت در آن کار کنند و پایداری آن نیز ضمانت شده است.

افزون بر این، این وزارتخانه‌ها اعلام کردند که رویکردی چندوجهی نسبت به تبدیل شدن به یک هاب بلاک چین به ویژه با ارتقای کارآفرینان، تشویق سرمایه گذاران، تضمین پایداری، ایجاد فضای رقابتی منصفانه، توسعه شرکت‌های بین‌المللی، حمایت از سهامداران و تضمین حریم خصوصی در این اکوسیستم در پیش خواهند گرفت.

این مطلب را از دست ندهید:  بر روی هر بلوک یک زن ایستاده است!

این اهداف و استراتژی اساسی از طریق مشورت با بیش از 150 سهامدار اقتصاد رمز ارزی در چند ماه گذشته اتخاذ شده است. طرحی که آن‌ها در دست داشتند، در حال حاضر آماده اجرا می‌شود.

جایگاه لیبرا در نقشه راه بلاک چین

هفته گذشته دولت‌های آلمان و فرانسه اعلام کردند که برای ممنوعیت لیبرا، رمز ارز فیسبوک، به توافق رسیده‌اند.

این یک حرکت بزرگ برای به زانو درآوردن تلاش این رمز ارز پایدار بود، زمانی که دو قدرت اروپایی اعلام کردند، «هیچ شرکت خصوصی نمی‌تواند مدعی قدرت مالی باشد که مربوط به حاکمیت کشورهاست.»

در بیانیه استراتژی بلاک چین آمده است؛ «در سطح اروپایی و بین‌المللی، دولت فدرال تلاش می‌کند تا رمز ارزهای پایدار جایگزین پول رایج کشور نشوند.»

بنابراین در حالی که این کشور مصمم است تا فناوری بلاک چین را توسعه دهد، نباید انتظار داشت که این قدرت اروپایی به این زودی‌ها سختگیری را نسبت به لیبرا به پایان برساند.

پرسش بزرگ این است که آیا دیگر کشورهای کوچک‌تر اروپایی روش سختگیرانه آلمان و فرانسه را نسبت به رمز ارز فیسبوک در پیش می‌گیرند. اگر دیگر قدرت‌های اروپایی نیز همین راه را در پیش بگیرند، لیبرا ناچار است در خارج از قاره اروپا به کارش ادامه دهد.

Blockonomi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…