صفحه اول اخبار تأیید هویت بر پایه بلاک چین در شرکت فوجیتسو

تأیید هویت بر پایه بلاک چین در شرکت فوجیتسو

۰
0
تأیید هویت بر پایه بلاک چین در شرکت فوجیتسو

راهکار تأیید هویت بر مبنای فناوری بلاک چین به‌صورت آنی و بدون نیاز به سایر واسطه‌ها عمل می‌کند.

شرکت چند ملیتی فوجیتسو که در زمینه فناوری اطلاعات فعال است از راه‌اندازی یک خدمت جدید برای تأیید هویت مبتنی بر بلاک چین خبر داده است.

در این خدمت جدید که توسط آزمایشگاه‌های فوجیتسو توسعه داده شده در قالب یک معماری دفترکل توزیع شده هویت افراد تأیید می‌شود.

مدیران فوجیتسو درباره این خدمت جدید می‌گویند: «فناوری تبادل هویت دیجیتال نوید دهنده یک آینده روشن‌تر برای شرکت‌های ارائه دهنده خدمات آنلاین است. در این خدمت ویژگی‌های گرافیکی منطبق بر اصول طراحی کاربری لحاظ شده تا کاربران بتوانند روابط بین همدیگر را به صورت تصویری مشاهده کنند.»

در این راهکار برای تأیید هویت افراد به شکل غیرمتمرکز از سازوکاری به نام «امتیاز اعتماد» نیز استفاده شده است.

اگر بلاک چین برای حذف کردن اعتماد بین افراد آمده است اما این ویژگی به کاربران فوجیتسو اجازه می‌دهد تا ارزشمندی طرف دیگر تراکنش قبل از اجرا شدن آن را تعیین کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  دولت مکزیک یک سیستم آزمایشی بلاک چین را اجرا می‌کند

اعضای فوجیتسو این سیستم را به شکلی طراحی کرده‌اند که قبل از اجرای هر تراکنش یک ارزیابی مشترک بین هر دو طرف تراکنش انجام می‌گیرد. این سیستم می‌تواند روابط قبلی بین افراد را برحسب داده‌های گذشته تفسیر کند.

تمام داده‌های مربوط به اعتبارسنجی کاربران و رتبه‌های آن‌ها هم بر روی یک دفترکل توزیع شده ذخیره می‌شوند که نتیجه آن بهبود پایایی درجه ارزشمندی کاربران است.

شرکت فوجیتسو امیدوار است این روش جدید تأیید هویت که ترکیبی از سیستم‌های نقد و بررسی انسانی و قابلیت تغییرناپذیری بلاک چین است بازیگران مخرب در سیستم‌ها را تشخیص دهد.
فوجیتسو از جمله سازمان‌های بزرگی است که در طی سال گذشته نسبت به استفاده از فناوری بلاک چین تمایل نشان داده است.

این سازمان ژاپنی در سال 2017 با استفاده از ابزارهای هایپرلجر پلتفرمی را توسعه و در اختیار بانکداران قرار داده بود که البته می‌تواند مورد استفاده سایر کسب‌وکارها نیز قرار بگیرد.

BTCmanager

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…