صفحه اول اخبار فرانسه ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را وارد بازار می‌کند

فرانسه ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را وارد بازار می‌کند

۰
0
فرانسه ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را وارد بازار می‌کند

بانک مرکزی فرانسه قصد دارد تا ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را برای مؤسسات مالی در 2020 وارد بازار کند. طبق گزارش لو اکوز، انتشارات مالی فرانسه، فرانسوآ ویلروی دگالوآ، مدیر بانک فرانسه، اعلام کرد که فرانسه تا پایان سه ماهه اول 2020 آزمایش پروژه یوروی دیجیتال را آغاز خواهد کرد.

بانک فرانسه این خبر را در توییتر تأیید کرد، با توضیح این نکته که این خبر در کنفرانسی که توسط بزرگترین تنظیم کننده‌های مالی فرانسه، سازمان نظارت محتاطانه و رفع موانع و آتوریه دو مانش فایننسیه، برگزار شده بود اعلام شده‌ است.

یوروی دیجیتال اولیه شامل مشتریان خرده فروش نخواهد بود

طبق گزارش، هدف طرح یوروی دیجیتال اولیه تنها مهره‌های اصلی بخش مالی خواهد بود و خرده فروشی به افراد صورت نخواهد گرفت. ویلروی اضافه کرد که ارز دیجیتال مناسب مشتریان خرده فروش باید تحت‌نظر “هشیاری و احتیاط بالایی” باشد.
بر اساس گزارش لو اکوز، هدف از انجام این کار تقویت نظام مالی فرانسه و در عین حال ایجاد اعتماد برای یوروی دیجیتال است.

جلوگیری از ضربه لیبرا

بر اساس گزارش، ویلروی در توضیحاتی بیشتر گفته است که فرانسه تمایل دارد حق حاکمیت خود را در مقابل ارزهای دیجیتال خصوصی مانند لیبرای فیس بوک حفظ کند.

این گفته ویلروی در راستای سخنان پیشتر وزیر دارایی فرانسه برونو لو میر است که گفته بود به خاطر نگرانی‌هایی که درباره استقلال مالی وجود دارد، تنظیم کننده‌ها به هیچ وجه نباید اجازه ورود لیبرا به خاک اروپا را بدهند.

طبق بعضی خبرها، فرانسه در کنار آلمان، اسپانیا، ایتالیا و هلند جنبش ضدلیبرا را هدایت می‌کند.

فرانسه اولین کشور صاحب CBDC

طبق توییتی از بانک فرانسه، مدیر این بانک تاکید کرده که فرانسه باید اولین کشور جهان صاحب ارز CBDC باشد و تبدیل به الگویی برای سایر نقاط دنیا گردد. وی گفته: متوجه علاقه به پیشرفت سریع در داشتن حداقل یک ارز دیجیتال بانک مرکزی برای رهبری این موضوع در سطح جهان و استفاده از مزایایی که داشتن یک ارز دیجیتال بانک مرکزیِ مثال زدنی دارد هستم.

این مطلب را از دست ندهید:  ‌اولین تلاش برای رگولاتوری رمز ارز ها در ایران از طرف بانک مرکزی

فرانسه از بزرگترین حامیان بلاک چین

در این بین فرانسه به عنوان یکی از بزرگترین حامیان تکنولوژی بلاک چین ظاهر شده‌است، به خصوص که دولت فرانسه به تازگی به چند پروژه صنعتی چراغ سبز داده و یا آن‌ها را به این سمت سوق داده است.

در پایان نوامبر 2019، مشاور اول رئیس بانک فرانسه برای بررسی روش پرداخت و تسویه حساب بر اساس بلاک چین در اروپا فراخوانده شد. بر اساس گزارش کوین تلگراف، در 20 نوامبر، بخش اطلاعات و روابط عمومی ارتش و ژاندارمری فرانسه، پرداخت هزینه‌های قضایی از طریق ارز دیجیتال در حین تحقیقات در رابطه با پرونده بلاک چین تزوز (XTZ) را مجاز شمرد.

فرانسه در کنار پیشرفت در بلاک چین یکی از بزرگ‌ترین تأیید کنندگان بیت کوین در دنیا است. در اواسط اکتبر، استارت آپ فرانسوی و مبتنی بر کریپتوی کپلرک، سرویسش را دوباره بازنویسی و اجرا کرد تا در بیش از 5200 فروشگاه تنباکو بیت کوین پذیرفته شود. پیش‌تر هم کوین تلگراف خبر داده بود که حداقل 30 خرده فروش فرانسوی به زودی تا اوایل 2020 در بیش از 25000 نقطه فروش بیت کوین را هم پشتیبانی خواهند کرد.

CoinTelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…