صفحه اول رمز ارز پیشنهاد فرانسه برای ارائه یک رمز ارز اروپایی در مقابل لیبرا فیسبوک

پیشنهاد فرانسه برای ارائه یک رمز ارز اروپایی در مقابل لیبرا فیسبوک

۰
0
پیشنهاد فرانسه برای ارائه یک رمز ارز اروپایی در مقابل لیبرا فیسبوک

وزیر دارایی فرانسه معتقد است اروپا باید برای به چالش کشیدن لیبرا فیسبوک رمز ارز دیجیتالی خود را راه‌اندازی کند. اظهارات «برونو لومیر» وزیر دارایی فرانسه با توجه به بدبینی‌های اخیر نسبت به برنامه رمز ارزی فیسبوک در رویترز مطرح شده است.

یورو کوین؟

در جلسه‌ای وزرای دارایی کشورهای عضو اتحادیه اروپا در هلسینکی، لومیر به خبرنگاران گفت که او درباره پتانسیل ایجاد ارز دیجیتالی عمومی اروپا در ماه آینده با همتایان خود در این قاره بحث و تبادل نظر خواهد کرد.

او همچنین نگرانی‌های خود را درباره رمز ارز پایدار پیشنهادی لیبرا که می‌تواند ریسک‌هایی را برای مصرف‌کنندگان، ثبات مالی و حتی «حق حاکمیت کشورهای اروپایی» داشته باشد، ابراز کرد.  لومیر از اتحادیه اروپا خواست تا برای کاهش هزینه‌ پرداخت‌های فرامرزی  تلاش کند.

همان‌طور که رویترز اشاره کرده پرداخت‌های آنی در اتحادیه اروپا از سال 2017 در دسترس بوده است، اما این طرح تنها مشارکت نیمی از بانک‌های اتحادیه اروپا را به خود جلب کرده است. افزون بر این، این پروژه در حال حاضر تا حد زیادی بر پرداخت‌های داخلی متمرکز است.

 

اروپا در برزخ

علاوه بر این پیشنهادها، لومیر گفت لازم است این بلوک درباره رویکرد خود نسبت به تنظیم قوانین رمز ارزها در سطح اتحادیه اروپا تجدیدنظر کند.

لومیر با تکرار موضع خود مبنی بر امتناع از اجازه راه‌اندازی لیبرا در اتحادیه اروپا، مطرح کرد که شرایط نامعلوم کنونی – که در آن تنظیم‌کنندگان مقررات به بحث درباره اینکه آیا رمز ارزها را به عنوان یک سرویس پرداخت یا پول رایج ایمن قانونگذاری کنند یا خیر- باید از طریق ایجاد یک چارچوب قدرتمند و مشترک برطرف شود.

این مطلب را از دست ندهید:  زیرساخت اساسی بیت کوین به رفع جرائم کمک می‌کند

این سخنگوی کمیسیون اروپا با ابراز نگرانی به رویترز گفت: «با در دسترس بودن اطلاعات عمومی در لیبرا، در حال حاضر نمی‌توان گفت دقیقا کدام قوانین اتحادیه اروپا بر روی آن اعمال می‌شود.»

 

فرانسه گسترش رمز ارز لیبرا را محدود می‌کند

همان‌طور که پیش از این گزارش شد، لومیر، وزیر دارایی فرانسه با اشاره به نگرانی‌های طولانی‌مدت درباره پروژه رمز ارز پایدار فیسبوک اظهار کرد: «در چنین شرایطی، ما نمی‌توانیم اجازه گسترش لیبرا در خاک اروپا را صادر کنیم.»

او پیش از این گفته بود، از فیسبوک درخواست ضمانت خواهد کرد که لیبرا در فعالیت‌های غیرقانونی به کار گرفته نشود.

در حالی که قوانین و مسائل حقوقی هنوز حل نشده‌اند، پنجمین بخشنامه مبارزه با پولشویی اتحادیه اروپا – که در جولای 2018 منتشر شد- درباره چارچوب قانونی که ناظران مالی این اتحادیه می‌توانند در راستای کاهش ریسک پولشویی و حمایت مالی از تروریسم در بخش رمز ارزها به کار بگیرند، تجدیدنظر کرده است.

Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ابر رایانه گوگل مشکلی برای رمز ارزها ایجاد نمی‌کند

«ویتالیک بوترین» سازنده اتریوم درباره اینکه آیا پردازش ابر رایانه کوانتومی گوگل برای رمز ا…