صفحه اول بیت‌کوین نصب نخستین خودپرداز بیت کوین در کشور ونزوئلا

نصب نخستین خودپرداز بیت کوین در کشور ونزوئلا

۰
0
نصب نخستین خودپرداز بیت کوین در کشور ونزوئلا

پس از چندین تلاش ناموفق، ونزوئلا نخستین خودپرداز بیت کوین را در یک شهر کوچک در نزدیکی مرز کلمبیا نصب کرد.
پس از سال‌ها انتظار و با وجود حجم قابل‌توجه و تاثیرگذار تجارت بیت کوین، ونزوئلا در نهایت نخستین خودپرداز بیت کوین خود را به راه انداخت.

به گزارش CoinATMRadar، شرکت آمریکای لاتین پاندا‌بی‌تی‌ام (PandaBTM) یک خودپرداز رمز ارزی در سن‌آنتونیو دِل تاچیرا نصب کرده است. این دستگاه در یک خرده‌فروشی کوچک در کنار جاده اصلی به سمت کلمبیا نصب شده است.

این خودپرداز بیت کوین ، بیت کوین کش و دش را در کنار بولیوار (پول رایج ونزوئلا) و پزوی کلمبیا پشتیبانی می‌کند.

سن‌آنتونیو به عنوان یک شهر کوچک، یک مکان پرجمعیت است. این شهر برای گردشگران، مهاجران و بازرگانانی که در کلمبیا خرید می‌کنند و سپس آن را در ونزوئلا به فروش می‌رسانند، یا برعکس، یک گذرگاه تجاری محسوب می‌شود.

اما شرکت رمز ارزی کریپتوبایر هم (Cryptobuyer) پیش از این تمایل خود را برای نصب خودپرداز بیت کوین در کاراکاس به عنوان بخشی از یک برنامه توسعه‌ که شامل ونزوئلا و کلمبیا می‌شد، اعلام کرده بود اما این ایده هرگز عملی نشد. (با وجود اینکه دستگاه نصب و آزمایش شد، اما هرگز شروع به کار نکرد.)

این مطلب را از دست ندهید:  امکان ارسال و دریافت بیت کوین از طریق ماهواره

تا پیش از امروز، نزدیک‌ترین خودپرداز بیت کوین برای ونزوئلایی‌ها در مرز کلمبیا قرار داشت، با این وجود دسترسی به آن با یک پیاده روی کوتاه برای کسانی که در آن نزدیکی زندگی می‌کردند، امکانپذیر بود. استفاده از واحد پول خارجی در ونزوئلا معمول است، اما با وجود آشفتگی وضعیت پول رایج این کشور و بحران‌های اقتصادی، علاقه به بیت کوین در این منطقه گسترش یافته است.

در حال حاضر، کلمبیایی‌ها بیشترین تعداد خودپرداز بیت کوین را در آمریکای لاتین دارا هستند و این رقم به لطف همکاری میان Paxful و Coinlogiq برای نصب بیش از 20 دستگاه خودپرداز در سرتاسر این کشور دو برابر می‌شود.

تلاش‌های دیگری نیز برای گسترش اکوسیستم رمز ارزها در ونزوئلا شامل همکاری اخیر میان PundiX و Traki، بزرگترین فروشگاه زنجیره‌ای خرده‌فروشی این کشور، در حال انجام است. این فروشگاه در نظر دارد تا سیستم‌های فروش را در تمام 49 شعبه خود در ونزوئلا نصب کند تا مشتریان پرداخت‌های خود را با بیت کوین یا دیگر رمز ارزها انجام دهند.

نصب خودپرداز در سن‌آنتونیو برای ساکنان این منطقه خبر خوبی است. آنها در نهایت خودپردازی دارند که به آنها پول نقد می دهد.

Decrypt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سرقت بیت کوین در قالب آژانس کاریابی از افراد جویای کار

نیروی ویژه پلیس در منطقه اوتار پرادش هند، یک گروه فعال در سرقت بیت کوین را که به عنوان یک …