صفحه اول زنجیره بلوک نخستین تراکنش بلاک چینی بانک‌های روسیه و آلمان

نخستین تراکنش بلاک چینی بانک‌های روسیه و آلمان

۰
0
نخستین تراکنش بلاک چینی بانک‌های روسیه و آلمان

مارکوپولو، پلتفرم بلاک چین تجارت مالی با حضور بیش از 20 بانک جهانی در هیات مدیره خود، در حال آزمایش نخستین تراکنش تجاری میان آلمان و روسیه است. این آزمایش، آلفا بانک و شرکت نوولیپستک استیل روسیه و کامرز بانک و شرکت مهندسی فلزات وزوویوس آلمان را شامل می‌شود.

مارکوپولو، یک پلتفرم مشترک بین شرکت‌های فناوری TradeiX و R3، است که رویکرد گسترده‌ای نسبت به تجارت جهانی مبتنی بر بلاک چین دارد و تصمیم دارد این فناوری را جایگزین کاغذ کند. در حال حاضر گروهی از بانک‌های کشورهای مختلف با این پلتفرم همکاری می‌کنند. تیم‌هایی که در این آزمایش تجاری روسیه و آلمان مشارکت دارند، به هیچ وجه شرکت‌های بلاک چینی مبتدی نیستند.

«دینا مرکولووا» رییس تجارت مالی بانک آلفا گفت، ما نخستین فناوری دفتر کل توزیع شده خود را در بخش تجاری مالی در سال 2017 راه اندازی کردیم. از آن زمان، راهکارهای بلاک چینی شرکت به طور قابل توجهی ارتقا یافته است و اعتماد تعداد بیشتری از مشتریان جلب شده است.

این مطلب را از دست ندهید:  تایلند از یک مقصد توریستی به بهشت بلاک چین تبدیل می‌شود

برخلاف پلتفرم we.trade که یک در واقع یک بلاک چین تجارت مالی متمرکز بر کسب‌وکارهای کوچک و متوسط است، مارکوپولو یک شیوه منطقی و روشمند را برای تولید در پیش گرفته است.

«اینو بورگارد ویتزل» رییس محصولات تجارت مالی کامرز بانک اعلام کرده که شرکت‌های بین‌المللی علاقه خود را به تعهد پرداخت مارکوپولو به ما و بانک‌های شبکه جهانی مانند بانک آلفا نشان داده‌اند. شبکه مارکوپولو شاهد رشد تقاضای مشتریان برای افزایش سرعت تراکنش‌ها و شفافیت، ارتقای مدیریت سرمایه در گردش، بهبود مدیریت سرمایه‌داری و احتمال ادغام سیستم‌های ERP نیز است.

با این حال در آخرین کنفرانس Sibos در لندن، نمایندگان مارکوپولو و we.trade پنلی را به اشتراک گذاشتند و درباره این پرسش که آیا گفت‌وگوها درباره همکاری بین این دو شرکت که به ترتیب روی کوردا آر تری (R3) و فبریک هایپرلجر ساخته شده‌اند، آغاز شده است یا خیر، «دنیل کوتی» مدیرعامل مارکوپولو و TradeIX بیان کردند ما با یکدیگر در تجارت جهانی، همکاری داریم.

Coindesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…