صفحه اول رمز ارز فیسبوک در تلاش برای ساختن چهره‌ای قابل قبول از لیبرا

فیسبوک در تلاش برای ساختن چهره‌ای قابل قبول از لیبرا

۰
0
فیسبوک در تلاش برای ساختن چهره‌ای قابل قبول از لیبرا

مدیرعامل کالیبرا، کیف پول فیسبوک برای رمز ارز پایدار لیبرا در تلاش است تا تصور تهدید لیبرا برای سیستم مالی جهان را از ذهن‌ها پاک کند.

در میان جلسات بین بنیان‌گذاران لیبرا و 26 بانک مرکزی در باسل، «دیوید مارکوس»، مدیرعامل کالیبرا چندین توییت حمایتی درباره وضعیت این رمز ارز پایدار منتشر کرد.

مارکوس در توییتی با عنوان «درباره حاکمیت پولی کشورها در مقابل لیبرا»، نوشت: این اواخر صحبت‌های بسیاری درباره اینکه چگونه لیبرا می‌تواند حاکمیت کشورها را در حوزه پول تهدید کند، مطرح شده است. من می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم و این تصور را از بین ببرم.

مدیرعامل کالیبرا مطرح کرد که پروژه لیبرا قصد تشکیل یک رمز ارز جدید را ندارد، بلکه هدف ایجاد کردن یک «شبکه پرداخت و سیستم بهتری است که در صدر رمز ارزهای موجود اجرا شود» تا کاربران در سرتاسر جهان ارزش واقعی دریافت کنند. او تاکید کرد که هیچ پول جدیدی ایجاد نمی‌شود و به این ترتیب حاکمیت کشورها حفظ می‌شود.

 

چهره قابل‌قبول لیبرا از طرف فیسبوک

مارکوس با بیان اینکه لیبرا توسط سبدی از رمز ارزهای قدرتمند به صورت یک توکن معادل یک واحد دارایی پشتیبانی می‌شود، تاکید کرد، انجمن لیبرا می‌خواهد نظارت جدی داشته باشد تا مانع انحراف شرکت از تعهدات پشتیبانی خود شود.

این مدیر اجرایی در پایان گفت که لیبرا همکاری با بانک‌های مرکزی، قانون‌گذاران و سیاست‌گذاران را ادامه می‌دهد تا به آن‌ها اطمینان دهد که نگرانی‌های مربوط به طراحی و اجرای لیبرا را در نظر می‌گیرند.

این مطلب را از دست ندهید:  نوبت فیسبوک بعد از تلگرام: زاکربرگ در اندیشه بهره‌گیری از فناوری بلاک چین

 

قانون‌گذاران باید در زمینه رمز ارز هماهنگ باشند

بیانیه مارکوس در حالی مطرح شد که قرار است نخستین رویارویی مهم میان بنیان‌گذاران لیبرا از جمله فیسبوک و سیاست‌گذاران جهانی انجام شود.

در روز 16 سپتامبر، در یک بیانیه مطبوعاتی بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی (BIS) اعلام کرد که میزبان جلساتی با حضور مقامات ارشد و دولتی جهان برای گفت‌وگو درباره مسائل قانون‌گذاری پروژه‌های رمز ارز پایدار با حمایت مؤسسات مالی و شرکت‌های فناوری است.

در این کنفرانس سخنرانی‌هایی توسط انجمن لیبرا و همین‌طور بانک سرمایه گذاری جهانی JP Morgan و Fnality International انجام شد.

«آگوستین کارستن»، مدیرکل BIS، با اشاره به اهمیت همکاری‌های نظارتی در جهان برای درک جزییات این پروژه، گفت: «بخش اصلی ارزیابی ابتکارهای جدید، درک جزییات است… هنگامی که چنین ابتکارهایی از مرزهای ملی عبور می‌کنند، مهم است که قانون‌گذاران هماهنگ باشند و به یک توافق مشترک برسند.»

با این حال، دولت آلمان در تاریخ 13 سپتامبر مخالفت خود را نسبت به پروژه‌هایی نظیر لیبرا اعلام و ادعا کرد به تبعیت از فرانسه، اجازه توسعه کوین‌های پایدار را صادر نخواهد کرد.

Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ابر رایانه گوگل مشکلی برای رمز ارزها ایجاد نمی‌کند

«ویتالیک بوترین» سازنده اتریوم درباره اینکه آیا پردازش ابر رایانه کوانتومی گوگل برای رمز ا…